Karabük’te selde engel gören alanlarda tamirat sürüyor

Karabük’ün Yenice ilçesinde 26 Haziran’birlikte çalışkan olan selin arkası sıra başlatılan icraat, ağırlıklı namına muvasala ve içmece suyu alanlarında devam ediyor.

Vali Fuat Gürel, Yenice Kaymakamı Yasin Erdem, İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Mehmet Ayrıntılı ve DSİ 23. Büro Müdürü Çetince Aydoğan ile Yenice Şeker Hastalığı Kanyonu ile İncebacaklar köyü yolunda çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Yenice’de kanalizasyon suyu borularının kötülük görmesi nedeniyle tam miktarda akarsu alamayan Güneyköy ve Tırköy’de içmece suyu isale hattında tamamlanmak üzere olan çalışmaları bile inceleyen Gürel, İl Özel İdaresi Akarsu ve Sınır Hizmetleri Müdürü Abdullah Hüsam ile ekiplerden bilgelik edindi.

Özveriyle müteharrik ekiplere teşekkürname eden Gürel, içmece suyu isale hattının köylere 17 kilometre mesafede bulunan Fındıkaltı mevkisinden geldiğini belirtti.

Sel dolayısıyla ayrıca kâin borularda kopmalar meydana geldiğini dile getiren Gürel, “Arazi şartları ve heyelanlar zımnında ekiplerimiz edisyon koşullar altında çalışmalarını layenkati sürdürdü. Icraat biraz antlaşma aldı amma çok şükür serencam aşamaya geldik. Arz geç 2 gün içre Güneyköy ve Tırköy’ümüzün su hattını bağlamış olacağız.” dedi.

Vali Gürel, bu süreçte ekiplere destek olan Güneyköy muhtarı Ergün Çenesiz’e, Tırköy muhtarı İlhan Özgün’e, kerkes heyetlerine ve karye sakinlerine teşekkürname etti.

Share: