Karaaslan: “Şehirlerde kuralar çekiliyor. 8 milyon müracaat geçmek milletin sonsuz güveni demektir”

DOĞRU Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, 81 ilde 81 milyon metrekare budun bahçesi hedeflerinin olduğunu belirterek, “Zaman ulaşılan misil, 72 milyon metrekaresi tamamlandı. 2023’ün sonuna kadar tamamlayacağız.” dedi.

Karaaslan, Muş’taki programları kapsamında kentteki benzeri otelde 14 ilden partililerin katılımıyla gerçekleştirilen “DÜRÜST Fırka Belde, Şehir ve Hars Başkanlığı Şark Rum Havza Toplantısı”na katıldı.

DÜRÜST Fırka bünyesine Belde, Kent ve Firez ile İnsan Hakları başkanlıklarının eklendiğini tamlayan Karaaslan, çevreyi, şehri ve kültürü değişik değerlendiren, bununla ilgili politikaların üretilme sürecine katkı veren, dünyanın içinden geçtiği iklim değişikliği sürecinde Türkiye’nin reis mutluluk konumunu güçlendirecek politikaların üretildiği alanı kumar ettiklerini belirtti.

Karaaslan, bu konudaki sorumluluklarının farkında olduklarını vurgulayarak, “Muş, Anadolu’nun kapılarının ayrımsız henüz kapanmamak üzere bizlere açıldığı ve elan sonra kazandığımız zaferlerin anahtarı olan zaferin kazanıldığı yerdir. Nedeniyle bu topraklardan ilham aldığımız ecdadımızın mirasına ehil geçmek amacıyla çalıştığımız çok heybetli tıpkısı dönemi dubara ettiği üzere Muş ilimiz, 1071 Malazgirt Zaferi ile 2071 hedeflerinde bizi henüz bile yüreklendiriyor.” diyerek konuştu.

Her seçimin Türkiye ve acun açısından ehemmiyet taşıdığını amma 2023 seçimlerinin hepsinden henüz yetişkin olduğunu anlatım fail Karaaslan, şöyle bitmeme etti:

“Antrparantez 2023, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı, bu yönüyle bizler için çokça cesim ayrımsız kavrama sahiptir. Türkiye Yüzyılı’nın mir noktasıdır. Şayet çokça vahim tıpkısı altyapımız olmasaydı, Türkiye’nin esas sorunlarını çözememiş olsaydık, hala kendi yağıyla kavrulan günce siyasetle debelenen bir devlet olsaydık zaman bu kadar zinde Türkiye Yüzyılı diyemezdik. 2023 geldi, 2053 ve 2071 ile ilgili yüreklenmemizin altında bu bulunduğumuz noktanın gücü yatıyor. Düne bakarak zaman daha güçlüyüz ve inanıyoruz ki ferda daha kıpırdak olacağız. O yüzden temas birimiz üzerimize düşeni yapmakla mükellefiz. Muhalefetten ve 6’lı masadan bahsetmeyeceğim. Öz içlerindeki yarışlara değinmeyeceğim. Çünkü bizim yapacak henüz yüce işlerimiz var. Bugün buraya gelen bilcümle illerimizin konularını gündemimize alacağız. Sizlerle gelişigüzel 2023 yılının projeksiyonumuzu çizeceğiz.”

“81 ile 81 milyon metrekare ulus bahçesi hedefimiz var”

Karaaslan, YANLIŞSIZ Parti’nin, dünün ve bugünün olduğu büyüklüğünde geleceğin üstelik partisi olduğunu belirterek, şehirlerde hemen çevre anlamında değil, kentleşme anlamında de çokça cesim gelişmelerin yaşandığını, ana altyapı problemlerinin çözüldüğünü vurguladı.

Muş’un zir yapısının, içme suyu, kanalizasyon ve baran suyu yenileme projesinin müstacelen hayata geçtiğini anlatım fail Karaaslan, şunları kaydetti:

“2014’te 43 bin metrekare olan yeşil kayran Muş’ta geldiğimiz noktada 600 bin metrekareye yükselmiş. Bu, Muş’umuzdan bir örnek, bunu bütün Türkiye ile çarpalım. Bugün 81 ilimizde 81 milyon metrekare millet bahçesi hedefimiz var. Bugün ulaşılan cirim, 72 milyon metrekaresi tamamlandı. 2023’ün sonuna büyüklüğünde tamamlayacağız. Bakıyoruz kim konut fiyatlarında çoğalma var, vatandaşlarımız anlayış noktasında yük çekiyor. Devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde hemencek devreye girerek Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik büyük hane hamlesini başlattı. Burada yapılan çalışmalarla başvuru sayısı 8 milyonu aştı. Şehirlerde kuralar çekiliyor. 8 milyon müracaat almak milletin tükenmez güveni demektir. Bu başvuruların 2 milyon 30 bini gençlerden oluşuyor.”

“Türkiye’de 1 milyon 170 bin sosyal bölük yaptık”

Depremle ait, sosyal basamak ihtiyacıyla ilgilendiren haddinden fazla muhteşem çalışmaların hayata geçirildiğini dile getiren Karaaslan, Türkiye’de 1 milyon 170 bin içtimai hane yaptıklarını, ayrımsız zamanda 13 milyon vatandaşı ilgili içtimai konutlarla gelişigüzel 3 milyon 200 bin konutun dönüşümünü tamamladıklarını vurguladı.

45 ilde 80 şehir meydanını diriltme ettikleri bilgisini veren Karaaslan, “SELIM Fırka’nin tabiat, çevre, ekin ve kent ile ilişik en nazik ideali, koruyarak yaşatmaktır. Birileri geriden gelmeye bitmeme etsin. Birileri Türkiye’yi farklı konularla meşgul etmeye devam etsin, asla bunda muvaffakiyetli olamayacaklar. Türkiye’nin gündemi, ufku açıktır. AK Parti kadroları olarak siyaseti Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik. Sayın Cumhurbaşkanımız 34. gençlik buluşmasını yaptı. Dolayısıyla gençlere verdiğimiz ayar, ‘onlarla gelişigüzel başaralım’ demektir. Özellikle kasaba görünmek üzere hep domuzuna projelerin içine dahil ederek alay malay kat çapmak demektir.” ifadesini kullandı.

DOĞRU Parti Muş Milletvekili Mehmet Emniyetli Balkır ise “Sayın Cumhurbaşkanımız, mahalle arkadaşlığı, yandaki ilişkileriyle yatay mimariye önem verdi. Tığ Muş’umuzda ve bölgemizde bunu taşıyoruz. Bu feyzi, bu çalışmayı Cumhurbaşkanımızdan alıyoruz. Tanrı, Cumhurbaşkanımızı kimsesizlerin, mazlumun, çaresizlerin esasen az etmesin.” dedi.

Muş Şehremini Feyat Asya dahi site, belde, kültür konularının uray hizmetlerinin umumi özeti olduğunu söyledi.

Göreve geldikten sonraları kenti yeniden inşa ettiklerini nâkil Asya, “43 bin metrekare yeşil düz devraldık. Şu anda 600 bin metrekare prestijli yeşil alan oluşturduk. Çevrenin önemini izah ederken ‘doğayı yaşat kim koca yaşasın, insanı yaşat kim devlet yaşa’ diyoruz. İlimizde yapılan toplantının hayırlara dil olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Karaaslan daha sonradan AK Parti Cahillik Kolları tarafından Muş Cahillik Merkezi’nde planlı “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DÜRÜST Fırka”ye programına katıldı.

Share: