Kahramanmaraş’ta “Trap Zafer Kupası” müsabakaları başladı

Türkiye Uydurmacılık ve Avcılık Federasyonu aracılığıyla düzenlenen “Trap Yengi Kupası” yarışmaları, Kahramanmaraş’ta başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün destekleriyle Trap Skeet Atış Poligonu’nda gerçekleştirilen yarışmalara 24 ilden 132 sportmen katıldı.

Türkiye Yalancılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Gürsel Çolakoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, organizasyona gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Kahramanmaraş’taki atış poligonunu kendisinin ve sporcuların beğendiğini vurgulayan Çolakoğlu, “Komutan adına çevreyi dolaşıp sporcularla görüşüyorum. Filhakika sistem çokça bahtiyar. O beni çok sevindirdi. Sporcunun buradaki atmosferi beğenmesi lazım. Atmosferden çokça mutlular. Bu sonuçlara yansıdı. Bu büyüklüğünde senedir sayılar atıldı. İlk sefer ego, Türkiye’deki yarışmalarda 25 cemi puanın çıktığı yarışma gördüm. Emreylemek kim hakikaten poligon ve düz gür.” ifadelerini kullandı.

Çolakoğlu, katılımın da memnuniyet donör olduğunu belirterek, “132 sporcumuz var. Burada çevreye baktığımız ant birçoğu ailesiyle birlikte gelmiş. Bunların içerisinde gençler, yıldızlar, kadınlar, hakemler var. Nereden bakarsanız bakın bu yarışma amacıyla 200 yaşama bu konkur amacıyla Kahramanmaraş’a geldi. Ben emeği geçenlere teşekkürname ediyorum. Müsabakalarda yarışan sporculara muvaffakiyet diliyorum. Kahramanmaraş spor üstüne zengin tıpkı şehir. İyi aynı potansiyeli var.” diyerek konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Gri dahi Kahramanmaraş’ın hendek skeet kategorisinde Türkiye’nin parlayan yıldızı olmaya bitmeme ettiğini dile getirdi.

Sporcuların turnuvaya olan ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini anlatan Boz, “Turnuvaya haddinden fazla korkulu tıpkısı şekilde paydaşlık oldu. Bu puanlı ayrımsız turnuva. Bu turnuvada şehrimizin sporcuları de yarışıyor. Bu turnuvada mertebe elde edenler, milli bando ve TOHM’a seçiliyor. Gösterişli tıpkı paydaşlık var.” değerlendirmesinde bulundu.

Organizasyon, ferda yapılacak bitiş yarışmalarıyla son bulacak.Share: