Kahramanmaraşlı aksiyon insanlarından öğrencilere kariyer desteği

Kahramanmaraş Sanayici ve İş insanları Derneği (KASİAD) tarafından birincisi düzenlenen “KASİAD Kariyer Kampı” programı kapsamında darülfünun öğrencilerine staj desteği sağlanıyor.

3 maaş staj dönemi kapsamında 35 öğrenciye aile sahipliği eden KASİAD, izlence kapsamında öğrencilerin en üst seviyede deneyim elde etmesini amaçlıyor.

KASİAD Başkanı Mikail Afif, toplum örgütü olarak kalburüstü ve etkin gençlere her ahit destek olduklarını dile getirdi.

Dernek namına üniversiteden çıkışlı olan öğrencilere müteveccih program düzenlediklerini tamlayan Sili, şunları kaydetti:

“Buradaki hedefimiz bizim mezun olan arkadaşlarımızı işletmeye gittikleri devir nelerle karşılaşabileceklerini neyi nerede elbet kullanacaklarını bunlarla ilişkin bir aylık aynı program hazırladık. Arkadaşlarımız bu programdan çok kıvançlı oldular bu programın ilkiydi bağımlı kim inşallah gelişerekten önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Buradaki paydaşlarımıza bile ego haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Bu programı üniversitelerimiz erbap çıktılar tahminî bin başvuru üzerinden biz evvel elemede 150’ye düşürdük sonrasında 35 arkadaşımızla gelişigüzel yola çıktık ve inşallah meyvelerini ikinci bölümle alay malay alacağız.”

Share: