Kadirlili Hoca Şehirden 10 Kilometre Uzaklıktaki Karye Okuluna Bisikletle Gidip Geliyor

HÜCCET DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’da hayat dolu derslik öğretmeni Hasan Özbulat, şehirden görev yaptığı köy okuluna değme aktarılma 10 kilometrelik yolu bisikletiyle gidip geliyor. Özbulat, “Hem öğrencilere arabadan artış bu bisikleti kullanarak keyif yönünden daha avantajlı olduğunu belirtmek hem birlikte bir ayrım oluyor ayrıntılar açısından farklı vatandaşlar açısından” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 34 yıldır dershane öğretmeni namına fariza özne 57 yaşındaki Hasan Özbulat, Şehit Günahsız Balaban Mahallesi’ndeki evinden 10 kilometre uzaklıktaki Aydınlar köyü Martir Osman Çotoğlu İlköğretim Okulu’na 16 yıldır bisitletiyle gidip geliyor.

Spor yapmayı çokça sevdiği üzere bisiklete bindiğini rapor eden Hasan Özbulat, şunları söyledi:

“Okula bisikletle gelmek…Ego hayatımda bisiklet kullanırım filhakika. Okula da gelirken yani hem afiyet açısından hem öğrencilere, arabadan tekessür bu bisikleti kullanarak bu keyif yönünden daha bereketli henüz avantajlı olduğu yorumlamak hem dahi yani tıpkı ayrım oluyor ayrıntılar açısından farklı vatandaşlar açısından. Ben bisikleti severek kullanıyorum. Hayatımda arabadan haddinden fazla bisikleti kullanıyorum. Zehir yağmurda arabayı kullanıyorum, çokça soğukta bile arabayı kullanıyorum fakat hamam havalarda genelde bisikleti kullanırım.”

Share: