İYİ Parti Umumi Başkanı Akşener, Kırklareli’nde esnaf ve vatandaşlarla buluştu

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, Kırklareli’nde esnaf ve vatandaşlarla bire bir araya geldi.

Akşener, şehir merkezinde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Kırklareli’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hükümetin tutum ve tarım politikalarını eleştiren Akşener, vatandaşların çok pres şartlarda geçimini sürdürdüğünü söyledi.

İllerde ve ilçelerde esnafı gezdiğini anımsatan Akşener, şöyle konuştu:

” Türkiye’nin herhangi bir durumunda her ilçesinde esnaf esnaf geziyorum zira etraflı tıpkı zamandır gördüm ki sizlerin dertlerinizin konuşulmadığı, problemlerinizin konuşulmadığı tıpkısı politik hava yuvarı var. Senin çocuğun işsiz, umutsuz, ‘yurt dışına gidebilir miyim’ derken, garsonluğu hedeflerken, mutsuz, acılı yaşarken, onun karşılığı 5 mahiye, 15 mahiye düz danışmanların bol paralarla aynı avlu sürdürdüğü tıpkısı Türkiye olanaksız, imkânsız. Zahir esnaf için alıcı velinimetse müntehip üstelik siyasetçiler üzere velinimet olacak. Siz balaban Türk milletisiniz.”

Çayır tırtılı yüzünden günâşık üreticilerinin çok zor durumda kaldığını anlatan Akşener, tırtılın arz beş altı yüzdelik 30 rekolte düşüklüğüne illet olacağını, çiftçinin zararının sigorta kapsamına alınıp ödenmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmasının arkası sıra esnafı görüşme fail Akşener, Lüleburgaz ilçesine merbut Büyükkarıştıran beldesi ve Pınarhisar ilçesinde da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Büyükkarıştıran beldesinde aynı manavdan ahzüita yapan Akşener, vatandaşın sorunlarını yakından bildiğini söyledi.Share: