İYİ Öğür Burdur’da seçme güvenliği toplantısı yaptı

İYİ Tümen Intihap İşleri Başkanlığınca Burdur’da intihap güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.

İYİ Tümen Seçme İşleri Başkanı Ankara Milletvekili Şenol Sunat, Belediye Konuşma ve Işporta Salonu’nda düzenlenen toplantıda, kentin sorunlarını bildiklerini, sorunların çözümüne müteveccih mesai yaptıklarını söyledi.

Kadrolarının hazır olduğunu, Genel Başkanları Meral Akşener’in liderliğinde kuruluşlarından bugüne iktidar amacında kolaylıkla ilerlediklerini tamlayan Sunat, Türkiye’yi güneşli, huzurlu, artağan günlere dolamak üzere canla başla çalıştıklarını tabir etti.

Sunat, önlerindeki seçimin ülkenin ve milletin geleceği amacıyla dirimlik ehemmiyet taşıdığına değinerek, “Cumhuriyetin anne felsefesine akla yatkın, merkeziyetçi ve milli yapılarının koruma edileceği, evrensel kayırıcı haklarının yer bol şekilde rapor bulduğu demokratik parlamenter rejimin olmazsa olmazı ve koca haklarının korunmasının temel şartı olan kuvvetler ayrılığı prensibinin en metin formülasyona kavuşturulduğu güçlendirilmiş milletvekili sistemi getireceğiz.” dedi.

“Müntehip listeleri üstünde şümullü incelemeler yapıyoruz”

İYİ Tümen iktidarında üretim ve terbiye seferberliğini başlatacaklarına belen fail Sunat, gençlerin önündeki engelleri kaldırıp hayallerine ve hedeflerine kavuşabilmelerini sağlayacaklarını anlattı.

Kararlı olduklarını, sandığın gelmesini beklediklerine dikkati calip Sunat, “Müntehip listeleri üstünde kapsamlı araştırmalar yapıyoruz, sağlıklı tıpkısı seçmen listesiyle seçimlere girebilmek amacıyla aylardır çalışıyoruz. İtirazları yapacak, partimizi künde edecek, toprak ve kaza seçme yerleşmiş örgen ve temsilcilerimizin eğitimlerini veriyoruz. Ekol sorumlularımızın, sandık yerleşmiş üyelerimizin ve müşahitlerimizin atamalarını ve eğitimlerini bugünden gerçekleştiriyoruz.” diyerek konuştu.

Konuşmanın ardından güruh düzenleme üyeleriyle basına ilişkin devam etti.

Share: