Ispartalı şehit memleketinde serencam yolculuğuna uğurlandı

Ispartalı şehit memleketinde sonuç yolculuğuna uğurlandı

Şehidin kız kardeşi cenaze törenine ağabeyinin üniforması ile katıldı

ISPARTA – Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şimal Irak’ta düzenlediği El Kilit operasyonunda yaralanarak tedavi gördüğü hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Cemil Kısık memleketi Isparta’da sonuç yolculuğuna uğurlandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Şimal Irak’ta düzenlediği El Kilit operasyonunda 4 Ilk Teşrin tarihinde yaralandı. Dün sabahleyin saatlerinde tedavi gördüğü hastanede şehit olan piyade uzatmalı çavuş Cemil Korkulu için zaman Isparta 15 Temmuz Cumhuriyet ve El Erki Meydanında cenaze töreni düzenlendi. Şehidin cenaze töreninde ana Mürşide Kısık, baba Mürtefi Pahal ve kardeşleri ayakta durmakta sorumluluk çekti. Şehidin kız kardeşi Esen Bati törene abisinin üniforması ile katıldı. Martir Cemil Aheste’ın cenazesi burada kılınan cenaze namazının arkası sıra toprağa istihsal etmek amacıyla Büyükgökçeli köyüne götürüldü.

Törene Milli Savunma Icra Vekili yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Isparta Valisi Kültürlü Baruş, YANLIŞSIZ Öğür TBMM başkanvekili Ülker Sadi Bilgiç, mebus Recep Özel, Isparta Şehremini Şükrü Başdeğirmen, Isparta Güvenlik Müdürü Ahmet Sağlam Turanlı, siyasal parti temsilcileri, askeri erkan, şehidin ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Share: