İşitme Engelliler Karı Futsal Türkiye Şampiyonası sona erdi

Karabük’ün familya sahipliğinde Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu marifetiyle düzenlenen Kadın Futsal Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Şampiyonada zaman oynanan bitiş maçında Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü, Dalaman İşitme Engelliler Spor Kulübü’nü 6-2 yenerek böke oldu.

Safranbolu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonanın bitiş müsabakasını Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu Kaymakam Vekili Eflani Kaymakamı Büşra Ruz, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkan Vekili Yakup Ümit Kihtir, Umumi Heyet Üyeleri Bülent Ersöz, Serhat Öztürk, Milli Topluluk Ustalık Direktörü Ulu Dayanabilen, Toyluk ve Spor İl Müdürü Coşkun Büzük, siyasal parti temsilcileri ile sporseverler strateji etti.

3-7 Ağustos tarihleri ortada 6 takımın katıldığı şampiyonayı Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü şampiyon kendisine tamamlarken, Dalaman İşitme Engelliler Spor Kulübü ikinci, Karşıyaka İşitme Engelliler Spor Kulübü üçüncü namına tamamladı.

Karabük’ün sportif etkinliklerde yeğleme edilmesinde altyapısının bol durumda olmasının azamet oynadığını belirten Vali Fuat Gürel, “Ülkemizin her tarafında alelhusus deneyimsizlik ve spor alanında sportif altyapımızın çokça ferah olduğunu tabir edebilirim. Elden Karabük değil ülkenin her tarafı, temas ilimiz bu anlamda haddinden fazla bol durumda ama Karabük mahsus farklı illerden biraz ilerideki Karabük yeğleme ediliyor. Bir zamanda Karabük’teki federasyon yöneticilerimiz, Karabük’teki değişik görevli kişilerin gayretleri de buna önderlik etmektedir” dedi.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu yetkililerine Karabük’ü tercih ettikleri için antrparantez teşekkürname fail Ilbay Gürel, bu kalıp etkinliklerin sakat erat için çok muhteşem olduğunu anlatım ederek, “Sakat kardeşlerimiz gerçekte bu kök faaliyetlerin süresince kayran alarak hayatın ortamında düz almaya ve farklı kardeşlerimize örnek olmak adına dahi heybetli aynı görevi ifa ediyorlar. Bu manada bu kardeşlerimize emek gider eden antrenörlerimize, yöneticilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Şampiyona, dereceye giren sporculara, ustalık heyetlere ve müsabakaları yöneten hakemlere protokol üyeleri eliyle madalya ve kupalarının sunma edilmesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi. – KARABÜKShare: