İrlanda’dan gelen hastaya Afyonkarahisar’da işkembe ameliyatı yapıldı

İrlanda’dan gelen tıpkı hastaya Afyonkarahisar’bile hususi tıpkı hastanede tombul işkembe ameliyatı uygulandı.

İrlandalı Emma Tyrrell, (33) sosyal medyada gördüğü tanıtıcı broşür sonrası Afyonkarahisar’daki Parkhayat Hastanesi’yle iletişime geçti.

Eşi Craig ve aynı yaşındaki bebeği Bonnoe ile 3 zaman ilk Afyonkarahisar’a mevrut Tyrrell’e Umumi Cerrahi Servisi’nde Uzm. Dr. Süleyman Şahin ile Prof. Dr. Yüksel Arıkan, zaruri işlemlerinin peşi sıra liyakatli benzeri faaliyetler gerçekleştirildi.

Tyrrell, gazetecilere yaptığı açıklamada, 134 kilograma kadar çıktığı amacıyla günce hayatta çok zorlandığını söyledi.

Sürekli rejim ve idman yaptığını ancak işe yaramadığını dile getiren Tyrrell, “Ameliyatım liyakatli geçti. Şuan için hiç benzeri keyif sorunum görünmüyor. Hastaneden, doktorlarımdan ve personelden çok memnun kaldım. Sayrılarevi, sağlık durumumu sonsuz online kendisine takibini yapacak.” dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren Uzm. Dr. Süleyman Delimsirek de İrlandalı tutkun Tyrrell’in gövde yığın endeksinin 41 olduğunu aktardı.

Mecnunca, “Tyrrel’in 6 ay içerisinde 40-50 kilogram vermesini bekliyoruz. Hastamızı taburcu ettikten sonradan birlikte takibini sonsuz yapacağız. İnternet üzerinden daima kendisiyle iletişim halinde olacağız.” dedi.

Prof. Dr. Yüksel Arıkan ise, obezite cerrahisinin dünyada küresel bir arkaç geldiğini vurguladı.Share: