İran’dan İsrail’in Gazze Şeridine müteveccih saldırılarına tayip

İran Cumhur Reisi İbrahim Reisi, İsrail’in Gazze Şeridi’ne mazi başlattığı saldırılarını kınayarak, “Bu saldırılar İsrail rejiminin çocuk katili ve işgalci olduğunu tıpkısı misil daha göstermiştir. Ancak Gazze halkının direnişi, bu yavru katili rejimin çöküşünü hızlandırıyor” dedi.

İran Cumhur Reisi İbrahim Reisi, Ulusal Korona Virüs ile Uğraş toplantısında konuştu. İsrail’in Gazze Şeridine evvel başlattığı saldırıları kınayan Reisi, “Siyonist İsrail rejiminin cinayetleri karşısında gösterilen götürüm, rejimin sonunu getirecek” dedi. İsrail’in başlattığı saldırılarla işgalci ve kıyacı tıpkı diyet olduğunu gösterdiğini belirten Reisi, “Bu saldırılar İsrail rejiminin bala katili ve işgalci olduğunu aynı yol henüz göstermiştir. Ancak Gazze halkının direnişi bu yavru katili rejimin çöküşünü hızlandırıyor” ifadelerini kullandı.

“Direniş güçlerini destekliyoruz”

İran Inhina Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı İsmail Kaani ise katıldığı programda İsrail’in saldırılarına ilgilendiren, “ABD ve işgalci İsrail rejiminin işlediği tamam cinayetlere alın ahzetmek üzere çalışıyoruz. Akla Yatkın zamanda gereken anif yanıtını vereceğiz” dedi. Kaani, İsrail’in askeri ve düzenlilik sisteminin nazik tıpkısı çöküşe girdiğini ve İran’ın dayanma güçlerini desteklemeye devam edeceğini söyledi. İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarını kınayan Kaani, “MEMLUK ve İsrail rejimi ile mücadelede fedakarlıklarımızı sürdürmeye bitmeme edeceğiz. Metanet güçlerini destekliyoruz” şeklinde konuştu. – TAHRAN

Share: