Irade Çalımbay: Avrupa kupalarından alelacele süzülmek istemiyoruz

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Gönül Çalımbay, “El benzeri fikstürümüz var. Avrupa kupası maçlarımız var. Balaban belki Malmö ile eşleşeceğimizi düşünüyorum. Hızla tezelden herhangi bir yıl Avrupa kupalarında oynayan benzeri bando. Takımımızı çok bereketli şekilde kurmamız gerekiyor. Avrupa kupalarından aceleten elenip karışmak istemiyoruz” dedi.

Beceri direktör Rağbet Çalımbay, hafta sonu başlayacak tomar öncesi açıklamalarda bulundu.

Çok gani bir hazırlık devresi geçirdiklerini tamlayan Çalımbay, “Hem Bolu hem dahi Avusturya kampını haddinden fazla bereketli şekilde tamamladık. Oynadığımız tedarik maçlarında da gayet iyiydik. Şu an bildirme balaban sıkıntımız transfer. Bizden revan 9 oyuncunun yerini doldurmamız gerekiyor. Fazla oyuncu istemiyoruz. Revan arkadaşların namına alsak kâfi. Bunu benzeri dakika önceki yapmamız lazım. Baktığımız ant çokça tahakküm bire bir fikstürümüz var. Avrupa kupası maçlarımız var. Büyük belki Malmö ile eşleşeceğimizi düşünüyorum. Bir Lahzada tezelden her yıl Avrupa kupalarında oynayan tıpkısı mızıka. Onlara cebin hem oynadım hem üstelik çalıştırıcı kendisine karşılaştım. Onları elediğimiz maçlar birlikte var. İyi bir mızıka. Takımımızı haddinden fazla bereketli şekilde kurmamız gerekiyor. Geçen sezonu kusursuz şekilde bitirdik. Avrupa kupalarından lahzada elenip katılmak istemiyoruz. Orada birlikte tekâmül etmek istiyoruz” diye konuştu.

Gaziantep FK ile cumartesi günü oynayacakları ligin ilk hafta maçında taraftarına çokça güvendiğini söyleyen Çalımbay, “Taraftarımız ile oyuncularımız bütünleşirse bu maçı dahi inşallah gani tıpkı şekilde bitireceğiz. Bitirmemiz üstelik gerekiyor mutlaka. Ardından pres dört maçımız var. Bu maçları dolgunca şekilde geçmemiz üzere yıpranmamış arkadaşların bize katılması gerekiyor” diyerek konuştu.Share: