IQOS, tütünü geleneksel sigaralardan daha düşük sıcaklıklarda yakar

Elektronik sigaraların en önemli avantajları ise; daha az toksik ve zararlı. Public Health England tarafından yapılan bir çalışmada, e-sigara içmenin geleneksel sigara içmekten yaklaşık %95 daha az toksik olduğunu bulmuşlardır.

IQOS, birçok tüketicinin geleneksel sigaralardan daha güvenli olduğuna inanmasına neden olan tütün endüstrisinin yanıltıcı pazarlama taktikleri nedeniyle 2016’daki lansmanından sonraki iki yıl içinde Birleşik Krallık’ta pazar payını ikiye katlayarak yüzde 6’ya çıkardı.

İlk iQos cihazı 9 Eylül 2014’te Japonya’da piyasaya sürüldü ve ardından ürün 7 Aralık 2014’te Avrupa, Rusya, Çin ve Avustralya’da satıldı. IQOS cihazları, 2017’den beri Japonya’da yeni bir vaping tekniği olarak onaylandı.

Elektronik sigara, genellikle e-sıvıları buharlaştırmak için kullanılan bir vape kalem veya vape modunun artan kullanımıyla ilişkilendirilir. Vaping’in birçok insan için sigaraya popüler bir alternatif haline geldiğini belirtmek yaygın hale geldi, ancak hala elektronik sigara fikrinden gerçekten hoşlanmayanlar var.

Popülerlik kazanmakta olan elektronik sigara ürününe bu tür bir örnek, IQOS’tur (“eye-kose” olarak telaffuz edilir). IQOS isteğe bağlı, kişiselleştirilmiş ısıtma sunar ve dumansız ve kokusuz bir buhar üretir. Bu tür kişiselleştirilmiş ısıtma sistemi, sıcaklığı, aromayı ve nikotin gücünü kontrol ederek deneyiminizi özelleştirmenizi sağlar.

IQOS, tütünü geleneksel sigaralardan daha düşük sıcaklıklarda yakar ve kullanıcılara daha doğal bir vuruş sağlar. Cihaz ayrıca tütün dumanında bulunan zararlı kimyasalları azaltmaya odaklanarak, tütün dumanıyla birlikte solunmak yerine kullanıcı tarafından solunan sıfır zararlı madde içeren ısısız buhar sisi ile değiştirir.

Elektronik sigaralar bir süredir ortalıkta dolaşıyor ve popülaritesi artıyor. Eşsiz tasarımlarıyla, hem gençler hem de yetişkinler arasında sürekli olarak ilgi görüyorlar.

iQOS tam olarak piyasaya çıkan ilk elektronik sigara değil

Selefinin bir uzantısı olan yeni iQOS iQOS Terea

Bu cihazın sunduğu daha uzun pil ömrüne ve daha yüksek watt değerine sahip IQOS Iluma prime sürümünün piyasaya sürülmesi

Juul ayrıca muazzam bir lezzet sunan Juul Pod’larda kendi süper güçlü cihazını buldu.

Elektronik sigaralar yıllar içinde giderek daha popüler hale geldi. Yanıcı dumanlar olarak da bilinen geleneksel sigaralara harika bir alternatiftirler.

Bazı kişiler paradan ve zamandan tasarruf sağladığı için elektronik sigarayı tercih ederken, bazıları da farklı aromalara sahip olduğu ve geleneksel sigara içilmesine izin verilmeyen yerlerde kullanılabileceği için kullanmayı tercih etmektedir.

IQOS, Philip Morris International (PMI) tarafından geliştirilen yeni bir elektronik sigara türüdür. Nikotin sıvısından buhar oluşturmak için duman yerine ısı kullanan yenilikçi bir teknolojidir.

IQOS terea ve IQOS ILUMA PRIME, PMI’nin bu ürünle küresel pazarda liderliğini tesis etmesi için Asya pazarları için geliştirilmiş IQOS’un diğer iki çeşididir.

Share: