İngiliz bisiklet dergisi sayfalarında Kemer’e yer verdi

İngiliz çiftteker dergisi Mountain Biking Uk, Türkiye’nin genişlik balaban çiftteker destinasyonları arasında düz alan Antalya’nın Tümsekli ilçesini sayfalarına taşıdı.

Kemer’in göz dolduran coğrafyasında yapılan millî ve uluslararası velespit organizasyonları, dünyada gürültülü getirmeye bitmeme ediyor. Daha evvel Avrupa’birlikte çiftteker camiasının yakından takip ettiği Fransız çiftteker dergisi BigBike, kapağı ve 6 sayfasında Tümsekli’e ve Sky To Sea Şiddetli Bisiklet Enduro Yarışlarına yer vermişti.

Fransız çiftteker dergisinin peşi sıra Andy Lloyd’un imzasıyla İngiliz bisiklet dergisi Mountain Biking UK dahi Kemer’i sayfalarına taşıyarak, Kemer’in dünyanın arz mebzul velespit rotaları ortada düzlük aldığını anlattı. Dergide ayrılan Tümsekli sayfalarında Tümsekli’in güzellikleri, bölgenin velespit turizmi potansiyeli de ön plana çıkarıldığından bahsedildi.

“Kemerimizi yer ferah şekilde tanıtmaya bitmeme edeceğiz”

Tümsekli Belediye Reisi Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, “Kemer’i en iyi anlatan organizasyonlar arasına giren ve Nisan ayı böylecene dünyada tıpkısı önce olan Sky To Sea MTB Enduro Yarışlarını düzenleyerek, ensiz içinden ve ensiz dışından gelen sporculara familya sahipliği yapmıştık. beraber organizasyonumuza Avrupa’dan spor yazarlarını dahi davet etmiştik. Mevrut spor yazarlarımız bu hususi organizasyonu sayfalarına taşıyarak Kemer’in ve bölgenin tanıtımını yapmaya başladılar. Henüz ilk Fransa’birlikte yayınlanan BigBike bisiklet dergisi Kemer’e ve etkinliğe 6 süje saha vermişti. Demin da İngiliz Mountain Biking UK dergisi Tümsekli’i sayfalarına taşımış. Bu Tümsekli amacıyla fena hâlde tıpkısı öz. Lansman anlamında da Kemer’e iri katkısı olacaktır. Kemerimizi yer dolgunca şekilde tanıtmaya devam edeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – ANTALYA

Share: