İlkadım’dan 55 aileye soba yardımı

Samsun’üstelik İlkadım Belediyesi, gerekseme sahibi 55 aileye soba yardımında bulundu.

İlkadım Belediyesi Içtimai Arkalama Müdürlüğü ekipleri, itici şita günlerinde ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşmaya bitmeme ediyor. İlk etapta 30 sobayı ailelerin yuvalarına kavuşturan ekipler, bu kapsamda tespit edilen 25 aileye henüz soba yardımı yaptı. Ekipler, tayin edilen adreslere kuzine soba, kömür kovası, boruları ve altlığı ile gelişigüzel sobaların kurulumunu birlikte yaptı.

Konu üzerine vukuf veren İlkadım Şehremini Necattin Demirtaş, “Şita mevsiminin kendisini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde, Sosyal Arkalama İşleri Müdürlüğümüzce evlerinde sobaları sıfır ailelerimizi belirleme etmeye bitmeme ediyoruz. Bu kapsamda bu ailelere soba yardımında bulunuyoruz. Maddi açıdan el durumda olan ihtiyaç sahibi ailelerimize birçok değişik alanda bindi olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Mutlulukları beraber paylaşalım”

Içtimai belediyecilik alanında çalışmaların devam edeceğini ifade eden Necattin Demirtaş, “Müdürlüğümüze şahsen yapılan başvurular ve muhtarlıklardan aldığımız bilgiler doğrultusunda belirlediğimiz gerekseme sahibi ailelerimize kayıt, besin ve soba koyulmak için değişik kalemlerdeki yardımları ulaştırıyoruz. Takatli kış günlerinde onların beraberinde olmaya bitmeme edeceğiz. Onların evinde tıpkısı çorba kaynamasına ve üşümemelerini sağlayabiliyorsak hangi mutlu bize. İhtiyacı olan ailelerin sobalarını takım arkadaşlarımızla bu arada kuruyoruz. O evlerde yaşanan sıcak mutluluklar ise bizlerin ilçemizin her köşesine bakım sevk gayretini ateşliyor” diye konuştu. – SAMSUN

Share: