Ilbay Pehlivan: “Önceliğimiz birlik el birliği ve dayanışmadır”

Mersin Valisi Mehabetli Hamza Pehlivan, önceliklerinin ilişki, beraberlik ve dayanışma olduğunu vurgulayarak, “Hepimiz, vatanımız, milletimiz, devletimiz, bayrağımız ve manevi değerlerimizin birliği ve bütünlüğü için çalışıyoruz. çıktı de bu gayretimiz bütün beraber bitmeme edecektir” dedi.

Ilbay Yüce Hamza Pehlivan, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet ve İl Milli Terbiye Müdürü Fakirlik Eş, Musalı Mahallesi sakinleriyle ayrımsız araya geldi. Martir Uzman Çavuş Durmuş Tek’in, ailesinin dahi musahabe edildiği mahalle gezisinde Ilbay Güreşçi, Musalı Veli Haşim Dikici İlkokulu ve Ortaokulunda kâin Şehit Bitirmiş Uzman Çavuş Durmuş Bir Tane Kütüphanesine betik bergüzar etti.

Birlik ve beraberliğe aksan işleyen Valisi Yüce Hamza Güreşçi, “Hepimiz, vatanımız, milletimiz, devletimiz, bayrağımız ve manevi değerlerimizin birliği ve bütünlüğü üzere çalışıyoruz. artık üstelik bu gayretimiz hep bu arada devam edecektir. Bizi ayakta tutan manevi değerlerimize sımsıkı sarıldığımız ve çabaladığımız sürece aşamayacağımız hiçbir bariyer çağ boyunca olmamıştır. daha çok üstelik olmayacaktır inşallah. Önceliğimiz irtibat, beraberlik ve dayanışmadır” ifadelerini kullandı.

Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmaz ise “Köyümüz, yaz ve şita nüfusu yeryüzü neşeli köylerden ayrımsız tanesi. Köylümüz çalışkandır, üretkendir. Buradan Iye Haşim Çiftçi gelmek üzere birçok kuvayi milliyetçilerimiz çıkmıştır. Yıllardır 3 Ev Mersin’in Kurtuluş Gününde, iki ayrı reviş yapılıyordu. Bir grup Toroslar’dan, ayrımsız kol dahi istasyondan çıkıyordu. Valimiz, sağlıklı olsunlar iki yürüyüşü birleştirdi. Bilcümle bu arada azamet, ulus el ele angajman ve beraberlik içerisinde Galibiyet Yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Türkiye çapında şişman gürültülü getirdi. Sizlerin huzurunda Valime teşekkürlerimi sunuyorum. Valimiz, Mersin Ağacı’e geldiği günden bugüne büyüklüğünde yerel dinamiklerle ahali ele, istem gönüle olmuştur” diye konuştu.

Konuşmaların peşi sıra Ilbay Güreşçi, martir annesi Sebahat ve babası Ulu Esen Biricik’e Türk bayrağı ikram etti. – MERSİN

Share: