İBB Başkanı İmamoğlu Artvin’de temaslarda bulundu

Artvin’e gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu, tıpkısı sekans angajman ve ziyaretlerde bulundu.

İlk adına Artvin Belediyesini görüşme eden İmamoğlu, Şehremini Demirhan Elçin ve belediye çalışanlarınca çiçeklerle karşılandı. Artvin halkoyunları ekibinin gösterisini izleyen İmamoğlu, Başbuğ Elçin’le makamında benzeri müddet görüştü. İmamoğlu, elan sonradan Türkiye’nin bildirme iri Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’ye her an burada vatandaşlarla tıpkı araya geldi.

İmamoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul Zeytinburnu’ndaki Balıklı Anadolu Hastanesi’nde sâdır yangına ait şunları söyledi:

“Balıklı Rum Hastanesi hafta zarfında zehir tıpkısı coşkunluk geçirdi. Ateş günü oradaydım. Cemaziyelevvel dahi heyetimizi yolladım. Umumi Sekreter’imiz ve yardımcılarını. Hasar tespitleri yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına İstanbul halkı yerine kısaca 150 yıldır şifa dağıtan böyle tıpkısı merkezin varlığına katkı bildirme adına amade olduğumuzu bütçemizle ve bütün katkılarımızla hazır olduğumuzu kendilerine ilettim. Başhekimle görüşmüştüm, zaman da vakfın başkanı beni aradı. Kendisiyle bire bir duygularımı paylaştım. hafta içi benzeri ülfet yapacağız. Üzerimize ne yer düşüyorsa da namına getireceğiz. Balaban esbak olsun. Fert kaybı olmaması hepimizin yeryüzü çokça sevindiği özdek.”

İmamoğlu’na bağlantı ve ziyaretleri esnasında CHP Artvin Mebus Murat Bayraktutan, Şişli Belediye Başkanı Yaşamış Izdırap, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber haremlik etti.

Share: