İbb Başkanı İmamoğlu Artvin’de Temaslarda Bulundu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Artvin’birlikte ayrımsız sıra irtibat ve ziyaretlerde bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Artvin’dahi bire bir seri birlik ve ziyaretlerde bulundu. İmamoğlu, ilk olarak Artvin Belediyesi’ni mülakat etti. Artvin Belediye Reisi Demirhan Elçin ve uray çalışanlarınca karşılanan İmamoğlu, Artvin halkoyunları ekibinin gösterisini izledi. İmamoğlu ve Başbuğ Elçin’le makamında bire bir müddet görüştü. İmamoğlu, elan sonradan Türkiye’nin sunma şişman Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe’ye giderek burada vatandaşlarla aynı araya geldi.

Burada benzeri izah yapan İmamoğlu şunları söyledi:

“Artvin benim elbette değme ahit özlemle andığım ve seçkin ant görünmek istediğim bir düz. Ama bugünü Artvin ziyaretini akseptans etmeksizin böyle geçe uğradık dostlarımızı gördük. Hem el üzerinde Borçka’yı hem Artvin Şehremaneti Başkanımızı. Tecelli olursa dahi Şavşat’ı müzakere yazar ana var olmak istediğimiz Ardahan’a, Bal Festivali’ne karışmak amacıyla bitmeme edeceğiz. Erte bal festivaline katılacağız. Aynı zamanda teknik hizip katkılar, proje katkıları sunduğumuz sunturlu aynı açılışımız olacak Ardahan’birlikte. Artvin’de şehremaneti başkanlarımızın çokça özel ve çokça değerli çalışmalarını yolmak, fark etmek, vatandaşın memnuniyetini burada idrak etmek beni fazlasıyla mutlu etti. Çıktı haddinden fazla hususi ayrımsız coğrafya. Türkiye’nin temas noktasında çok kalburüstü insanları olan aynı düz. Buradaki o sükse bu muhtemeldir kim hem o ilin dışındaki yer birkaç üç dört Artvin kadar ruhlu Artvinlileri mutlu ediyor hem dahi bilcümle Türkiye bahtiyar ediyor. Çünkü temas ilin kalkınması Türkiye açısından bile çokça kıymetli. Zaman karı sahipliğinden dünya özellikle Erek Bayraktutan vekilimize, zer uray başkanlarımıza haddinden fazla çok teşekkürname ediyorum.”Share: