‘Hipo hipo’ hastalığı 13 yıllık evlat hasretine engel olamadı

‘Hipo hipo’ hastalığı 13 almanak uşak hasretine bariyer olamadı

DİYARBAKIR Şanlıurfa’bile diri Talih ve Dayanabilen Kaya çiftinin 13 yıllık bala özlemi, Diyarbakır’bile aldığı otama sonucu akıbet buldu. Gebelik müjdesini düzlük Kaya çifti, şimdi çocuklarını kucaklarına alacakları haset iple çekmeye başladı.

Şanlıurfa’birlikte yaşayan 35 yaşındaki Şans Kayaç, Hipo hipo (Hipogonadotropik Hipogonadizm), hastalığı dolayısıyla 13 yıllık evliliği süresince çocuğu olmadı. Yavru hasretiyle birçok tulum bebek merkezine anbean otama olan ve çağa sahibi olamayan Kaya, refik tavsiyesiyle Diyarbakır’a geldi. Eşi Metanetli Kaya ile birlikte Eş Veladet ve Tombul Bebek Uzmanı Prof. Dr. Kağan Çoksüer’e ulaşan çift, Çoksüer’e 3 akim aşılanmanın 1’de muvaffakiyetsiz gayda süt kuzusu denemesinin olduğunu ve çağa sahibi olamadığını aktardı. Ince tetkik sonrası PRP ve akupunkturla tedavi özne Prof. Dr. Çoksüer, tüp çağa denemesinde muvaffakiyet elde etti. 13 almanak hasretin sonucu zait olduğunu öğrenen koşa, bahtiyarlık yaş dökmeye başladı.

“Hipo hipo” hastalığını tedavi ederek başarıya ulaştıklarını kaydeden Çoksüer, “Hastamız 13 yıldır bala isteğiyle bize geldi, daha evvel birçok kliniği gezmiş ve telkih yapmış bire bir kalem sonuç alamamış. Hastanın esas şikayeti ilaçlanmamış skor göremiyor, çocuğunun olmasına haddinden fazla zor demişler. Marazlı bizim kliniğimize geldi, ince olarak incelediğimizde yumurtalığı etkileyen hormonlar sıkıntı altındaydı, buda hormonlarının düşük olduğunu, ilaçlanmamış yumurtalarının gelişmediği yönünü gösteriyor. Hastayı önceki aynı akupunktur seansına aldık, merhamet duvarında incelme olduğu için PRP uygulaması yaptık. Buradaki amacımız rahim duvarının güçlenmesini çıkarmak. Ta kim bugün sonucu alıncaya kadar. Hastamız gebelik haberini aldı ve kesesi oluştu. Akupunktur ve PRP tedavisiyle tuluk çağa yaptık ve sonucumuz liyakatli imdi” diye niteleyerek konuştu.

“Pestil zaman gözlerine inanamadı, evlerindeki matem havası saraka havasına dönüştü ve bu ajanda alay malay yaşadık” diyen Dr. Çoksüer, “13 almanak çocuk özlemi sona erdirmenin gururunu yaşıyoruz. Ekibimizin başarısı, züğürt şu anda müthiş derecede bahtiyar ve onu memleketine gönderiyoruz. Yavru sahibi olmak isteyen dizge umutlu olsunlar, umutlarını yüreklerinde taşısınlar, ümitli olanlar böylecene başarıya ulaşıyor. Rabbim çocuk sahibi kalkışmak isteyen herkesin kucağını çocuksuz bırakmasın, kâfi kim makul klinik, tedavi ve hekimi bulsunlar” şeklinde konuştu. 13 yıldır döl hasreti çekici esas Şans Kaya, haddinden fazla uzun süre otama aldığını, ancak çocuğu olmadığını vurguladı. Ana Kaya, “En Üst şişman süt kuzusu dediler, güzeşte sene benzeri sefer denedim olmadı, bu ikinci denemem. 3 kat ilkah yaptım. Hastalığım hipo hipo hastalığıydı. Çok şükür ongun ki geldik, Hakan Hocayı tanıdık, Cenabıhak ondan razı olsun. Müjdeyi aldık, 13 sene sonra özlenti bitiyor” diye konuştu.

Cet adayı Metanetli Kayaç ise “Biraz ağdalanmış hissiyat, 13 yıl bekledik. İnşallah çocuğumuzu kucağımıza alırsak daha bahtiyar olacağız. Tartışmalar oluyordu, amma talih baht diyoruz. Cenabıhak’tan mevrut hastalık gebelikle ilişik tartışmamız olmadı. Hoş zamanı bekliyorduk, rabbim onu dahi yıldız etti. Evde çocuk yoktu deminden olacak inşallah. Annem ve babamda torun istiyorlar, atalık duygusu başladı inşallah acele ve zahmetsiz zarif” şeklinde konuştu.

Share: