” Herhangi Bir Evden Bire Bir Battaniye” kampanyası başlatıldı

Kıyamet bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak üzere Valilik koordinesinde “Seçme Evden Bire Bir Battaniye” kampanyası başlatıldı.

AFAD güruh salonunda planlı arkalama cem çalışmaları ile ilgilendiren toplantının peşi sıra Ilbay Mehmet Arak, Erzincan Kıran ve Ivedi Buut Müdürlüğü’ndeki arkalama cem birimini ve Cumhuriyet Meydanında kurulan müzaheret çokluk merkezini konuşma etti.

Erzincan Şehremini Bekir Aksun, Vali Yardımcıları Yunus Emre Ana ve Mehmet Deniz Arabacı, siyasal parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin da haremlik ettiği ziyaretlerde, yetkililerinden yapılan çalışmalar üzerine bilgiler düz Ilbay Çalınmış, depremzedelere ulaştırılmak üzere muhtelif yardımlarda mevcut vatandaşlarla de sohbet ederek, teşekkürlerini iletti.

Başlatılan müzaheret kampanyası ile ait konuşan Ilbay Aşıramento, “Erzincan’de herhangi bir haneden deprem bölgesine aynı battaniye diyerek başlıyoruz. Bunun haricinde, bölgenin ihtiyacı olan içmece suyu, besin ve hayat malzemeleri kabil vatandaşlarımızın gönlünden ne koparsa, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda kurduğumuz bu çadırda topluyoruz. Burada toplanacak ayni yardımlar tırlarla ihtiyaç olan bölgelere ulaştırılacak” dedi.

Konuşmasının devamında, gelişigüzel kesimden ve gelişigüzel yaştan vatandaşımızın öz çabaları ve canıyürekten tıpkısı şeyler yapmaya çalıştığını tamlayan Ilbay Aşıramento, “Erzincan’ın merkezine kurduğumuz bu çadırla ilimizde toplanan yardımları gereken yerlere ulaştırmayı hedefliyoruz. Görüyoruz ki önce saatlerden itibaren vatandaşlarımız arkalama malzemelerini getirmeye başladı. Depremi yer yakından bilen şehrin insanları adına, umum vatandaşlarımıza verecekleri desteklerden ekolojik ortam şimdiden şükranlarımı sunuyorum” dedi. – ERZİNCAN

Share: