HDP Insan Umumi Başkanı Mithat Sancar, Diyarbakır’daki mitingde konuştu Açıklaması

HDP Adam Genel Başkanı Mithat Sancar, “Demokrasi ittifakı bu ülkenin aydın geleceği, bu ülkenin gelecekte demokrasi ve barışı yaşaması amacıyla hayati önemde.” dedi.

Sancar, partisinin İstasyon Meydanı’nda düzenlediği mitingde, ülkedeki sorunları çözme konusunda alay verdiklerini belirtti.

“Bu ülkede değme sorunu çözecek birikimimiz var. Bu ülkenin gelecek yarınlara taşınması amacıyla yaşayan tıpkı irademiz var. Bütün inançlarla, bu ülkedeki bilcümle halklarla, bütün emekçilerle ayrımsız araya geleceğiz.” ifadelerini kullanan Sancar, yer nazik “demokrasi ittifakı”nı kuracaklarını söyledi.

Sancar, bu ülkeye verebilecekleri arz balaban armağanın barışı temin etmek olduğunu dile getirerek, HDP adına barış amacıyla de kortej verdiklerini aktardı.

“El Erki ittifakı bu ülkenin vazıh geleceği, ülkenin gelecekte el erki ve barışı yaşaması için dirimlik önemde.” diyen Sancar, bu nedenle güçlerin birleştirilmesi gerektiğini belirtti.

Alanda kimi zaman yıldırı örgütü PKK sergerde Abdullah Öcalan lehine sav söz atıldı.

Mitinge, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Âdem Umumi Başkanı ve Diyarbakır Mebus Salihe Aydeniz ile HDP’li bazen milletvekilleri ve partililer katıldı.

Share: