HDP Insan Genel Başkanı Sancar: Bildirme balaban demokrasi ittifakını kuracağız

HDP Insan Genel Başkanı Mithat Sancar, “İşsizlik almış başını gidiyor. Bütün inançlarla, bu ülkedeki bütün haklarla, hep emekçilerle tıpkı araya geleceğiz. Arz şişman demokratlık ittifakını kuracağız. Kaos planlarına ‘dur’ diyeceğiz. Buna sözümüz var, buna gücümüz kâfi” dedi.

HDP vasıtasıyla Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde kâin İstasyon Meydanı’nda miting düzenlendi. Yapılan mitinge HDP Koca Umumi Başkanı Mithat Sancar, milletvekilleri Feleknas Uca, Musa Farisoğulları, Sezai Kâmilen, Dersim Üzücü ve partililer katıldı.

‘BİZİM BU ÜLKEYE VEREBİLECEĞİMİZ ARZ BALABAN BERGÜZAR NAZIK BARIŞI SAĞLAMAKTIR’

HDP Âdem Umumi Başkanı Mithat Sancar, işsizliğin arttığını belirterek, “Hep inançlarla, bu ülkedeki bütün haklarla, hep emekçilerle bire bir araya geleceğiz. Sunu nazik demokratlık ittifakını kuracağız. Kaos planlarına ‘dur’ diyeceğiz. Buna sözümüz var, buna gücümüz kâfi. Bu muhalefet bu kısır döngüyü ulusçuluk yarışıyla kıramaz. Kim kıracak? Halkların eşitliğini hakların birlikte, fahri, yaşamını savunan bizler ve sizler kıracaksınız bu kısır döngüyü. Göreceksiniz, bu iktidar biçarelik içerisinde yuvarlanacak ve balaban benzeri farkla önümüzdeki seçimlerde gidecek. Amma takkadak iktidarı göndermekle yetinemeyiz. Bizim bu ülkeye verebileceğimiz arz nazik bergüzar nazik barışı sağlamaktır. Bütün halklara barış sözü veriyoruz.”

Share: