Hayat’ı kurtarıp, kendisi nehirde kaybolan oto tamircisi 5 gündür aranıyor

BİNGÖL’ün Tendürüst ilçesinde Kasıt Nehri’nde gark tehlikesi nâkil Hayat Bektaş’ı (13) kurtardıktan sonraları akıntıya kapılarak kaybolan Okumuş Tutkal’ı (43) taharri çalışmaları 5 gündür sürüyor.

Oto tamircisi Kültürlü Tutkal ile arkadaşı Derviş Kerki (45), 24 Temmuz’da aileleri ile alay malay piknik tahsis etmek üzere Misyon Nehri kıyısına gitti. Tutkal ile Kerki, saat 16.00 sıralarında Avlu Bektaş’ın nehirde akıntıya kapıldığını görüp yardıma koştu. İki yoldaş, suya atlayarak çocuğu çıkardı. Mücahit Keser kıyıya çıkarken, akıntıya kapılan Entelektüel Tutkal ise gözden kayboldu. İhbar konusunda bölgeye sevk edilen AFAD, UMKE ve cingöz ekipleri Kültürlü Tutkal için taharri çalışması başlattı.

2 sene geçmiş eşini kanserden kaybeden 2 bala babası Entelektüel Tutkal’ı, arama çalışmalarında 5’inci günde da devam etti. Şanlıurfa Polis Güçleri Sualtı Taharri ve Kurtarma, Güllabi Kontrol Istirdat (JAK), Diyarbakır ve Bingöl AFAD Müdürlükleri ile Batman İtfaiyesi’nden 14 dalgıç, güllabi, asayiş korucuları, SAR, IVEĞEN personeli ile gönüllülerden oluşan 130 şahsiyet ekip, Tutkal’ın bulunması üzere değişik bölgelerde akarsu şeş ve üstünde arama çalışması yapıyor.

Share: