Hatay’da gönüllüler Geçilmez Kanyonu’nu temizledi

Hatay’ın Dörtyol ilçesindeki Amanos Dağları’nın eteklerinde kâin ve tabiat severlerin uğrak yeri konumundaki Geçilmez Kanyonu’nda, gönüllüler marifetiyle mekân temizliği yapıldı.

Geçilmez Kanyonu’nda tıpkısı araya gelen Dörtyol Nazmiye Muratlı Cahillik Merkezi üyesi 32 fahri tendürüst, çevredeki plastik, kadeh ve eroin atıkları topladı.

Gönüllüler, kanyonun yürüyüş güzergahlarına ahşap tabelalardan yaptıkları ve üzerlerinde doğayla alakalı sloganların bulunduğu tabelaları yerleştirdi.

Nazmiye Muratlı Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Selçuk Kayhan, doğaya saygıyı aşılamayı hedeflediklerini söyledi.

Kayhan, muayyen aralıklarla huy gönüllüleriyle benzeri araya gelerek kovanlık yaptıklarını belirterek, “Toyluk Merkezi üyesi fahri gençlerimize doğaya ve çevreye alın duyarlılıkları bizleri mutlu ediyor. Etkinliğimize bindi veren Dörtyol Kaymakamı Entelektüel Ergün’e teşekkür ederim.” dedi.

Dörtyol Doğa ve Kasaba Siper Platformu Başkanı Doktor Keleş Misyon ise duyarlı insanları artırıp doğayı korumamamız gerektiğini belirterek, “Bu huy bizim değil gelecek nesillerimizden bize emanettir. Gönüllü gençlerimize teşekkürname ederim.” diye konuştu.

Bilgisizlik merkezi üyesi İrem Özkan da kanyondan önemli miktarda gübür topladıklarını anlatarak, “Toplayan kirletmez sözüyle tıpkı henüz kirletmemek amacıyla çöpleri topladık. Çevremizi koruyalım doğamızı sevelim.” ifadelerini kullandı.

Geçilmez Kanyonu rehberlerinden Şiir Sönmez da doğaya göl ayağı izinden eksantrik tıpkı sulu bırakmamak gerektiğini söyledi.

Share: