Hatay Lezzetleri, Diyarbakır’ın Onur Konuğu Oluyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’da düzenlenecek IV. Mezopotamya Tatbilir ve Dernekevi Lezzetler Fuarı’nın haysiyet konuğu olacak.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ve Diyarbakır Ticaret Borsası yöneticileri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Çarpışma’ı ülfet ederek Hatay’ı IV. Mezopotamya Tatbilir ve Lokal Lezzetler Fuarı’na öz saygı konuğu adına davet etti.

Ziyarette mütekellim Diyarbakır Tecim ve Endüstri Odası(DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kayaç, “15-20 Kasım tarihlerinde düzenleyeceğimiz fuarımıza, gastronomi alanında kendini ispatlamış Hatay’ımızı haysiyet konuğu adına çağırma ediyoruz. Güneydoğu lezzetlerini Hatay lezzetleriyle buluşturmak istiyoruz. Başkanımıza davetimizi akseptans ettiği amacıyla teşekkür ediyoruz” dedi.

Diyarbakır Tecim Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, misafirperverliğinden periferi Başkan Cidal’a teşekkür ederek, Cenk’ı iki toprak beyninde el birliği protokolü imzalamak üzere Diyarbakır’a nida etti.

HBB Başkanı Lütfü Uğraş ise konuklarına ziyaretlerinden âlem teşekkürname ederek, “Mezopotamya’nın ortasında tarihi, kültürel ve tabii zenginlikleri olan iki el Hatay ve Diyarbakır. Başkanlarımız buraya zenginliklerini sarılmak için geldiler. Son Teşrin ayında Diyarbakır’da olacağız” diye konuştu.

Ziyarete, Diyarbakır Tecim Borsası Umumi Heyet Başkanı Engin Yeşil,  Diyarbakır Tecim ve Uran Odası(DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, DTSO Fuar Komisyonu Başkanı M. Mehabetli Bahir, Zülal Antrenör, TOBB KGK Başkanı, DTSO Umumi Kâtip Yardımcısı Misyon Demir düz aldı.Share: