Hareket mağdurlarını haiz dizel katar setleri Sivas’a vardı

Minval üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerin peşi sıra Malatya’dan yer sarsıntısı mağduru 503 yolcu ile hareket eden dizel katar setleri, Sivas’ta 143 yolcuyu indirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, form üssü Kahramanmaraş olan depremlerin peşi sıra, bölgede dizel tren setlerini üstelik kullanmaya başladı.

Bu çerçevede Malatya’nın Yazıhan ilçesinden depremler zımnında mağdur olan kişileri getiren 2 sayı 4’lü DMU setlerde 503 sâri yer aldı.

Sivas Tren Garı’na tün saatlerinde vasıl DMU setlerdeki 143 yolcunun iri çoğunluğu Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde kentteki Binali Yıldırım Kız Sıkıntılı Yerleşkesi ve Kadı Burhanettin Yurdu’na yerleştirildi, aynı kısmı ise yakınlarının evine götürüldü.

TCDD marifetiyle yapılan kemirmek ikramının peşi sıra artan 360 yolcu Acul Tren ile Ankara’ya hareket etti.

Depremzedelerden Bağlılık Türmüç, Malatya’dahi kaldıkların evin hasar gördüğünü, Ankara’ya yakınlarının yanına gezmek için trene bindiğini söyledi.

Türmüç, Kahramanmaraş merkezli iki depreme üstelik evde yakalandıklarını belirterek, “Artçılar de dokunaklı benzeri şekilde devam ediyor. Evimiz bile hasar gördü. Ankara’ya eşimin ablasının yanına gidiyoruz. Özel sektörde çalışıyorum amma Malatya’ya yeniden ne antlaşma döneriz bilmiyorum.” dedi.

Share: