Hacı adaylarının merakla beklediği marifet Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan geldi! 2023 yılı kayıtları başlıyor

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Büyük Erbaş, Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımıyla Riyaset yerleşkesindeki 15 Orak Ayı Milli İrade Martir Şanlı Alıtkan Konuşma Salonu’nda planlı Retrospektif Hac Yolculuğu Belgeseli Lansman Gecesi’ne katıldı. Yüksek Erbaş, 2023 yılı hac kayıtlarıyla ilgili bilgi verdi.

BAŞVURULAR E-ÇAP ÜZERİNDEN

Erbaş, “2023 yılında hac amacıyla ilk defa pusat yaptıracak olan yahut kayıtlarında güncelleme yaptırmak isteyen vatandaşlarımız, bu işlemlerini 5-26 Sülale tarihleri beyninde e-Izzet üzerinden yapabileceklerdir. Teferruatlı vukuf amacıyla Başkanlığımız Hac ve Umre Umumi Müdürlüğü hac.gov.tr adresinden ve 0850 260 1313 çağrı merkezimizden hikmet alınabilecektir” ifadelerini kullandı.

“GEREKLİ TEDBİRLERİ ALMAKTAYIZ”

Kült İşleri Başkanlığının hac ve umre hizmetlerini şevket ve milletin onuruna yerinde şekilde yapılmasına dikkat gösterdiğinin altını çizen Erbaş, “Hac ibadetinin ahkamına ve usulüne akla yatkın şekilde, abat ve amelî zarfında hesabına getirilmesi amacıyla lüzumlu tedbirleri almaktayız. Planlı seminerlerle hacı adayı kardeşlerimizi eğitiyor ve bu şişman ibadete hazırlıyoruz. Mekke-i Mükerreme’de, Medine-i Münevvere’de akla yatkın konaklama mekanları, ulaşım ve rehberlik hizmetleri ile vatandaşlarımızın rahat şekilde perestiş etmelerini gerçekleştirme ediyoruz.” diye konuştu.

Share: