Gustavo Henrique: “Topluluk yerine rastgele güzeşte bölüm elan dahi gelişiyoruz”

Fenerbahçe’nin bakir transferlerinden Brezilyalı stoper Gustavo Henrique, mızıka adına herhangi bir geçen gün henüz bile geliştiklerini söyledi.

Fenerbahçe’nin yıpranmamış transferlerinden Gustavo Henrique, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan “Günün Röportajı” programına misafir oldu. Fenerbahçe’deki evvel günlerini anlatan Brezilyalı oyuncu, taraftarlardan ve Beceri Direktör Jorge Jesus’tan bile övgüyle bahsetti. Henrique, “Geldiğimde dahi belirtmiş olduğum üzere haddinden fazla mutluyum. Rastgele antlaşma Avrupa’nın iri kulüplerinden birinde oynamayı sahne ediyordum. Bu benim için çocukluk hayalimin gerçekleşmesi. Burada olduğum amacıyla haddinden fazla mutluyum. Avrupa’nın büyük kulüplerinden birindeyim” dedi.

“Lehtar desteği bize gösterişli kattı”

Slovacko maçıyla ilgilendiren görüşlerini aktaran Henrique, “Slovacko maçının el olacağını biliyorduk. Maça bile ferah başladık. Erken bulduğumuz gol de aslında bizi rahatlattı. Sonrasında üstelik maçı iyicene bir şekilde maçı bitirdik amma elan aynı özdek münteha değil. İkinci bir karşılaşma elan oynayacağız. O maçtan de iyicene bire bir sonuçla ayrılıp, bire bir ahir tura tevdi etmek istiyoruz. Çok güzel benzeri atmosfer vardı. Aile sahibi bando için bu cins atmosferler balaban bire bir yarar tamam. Kadıköy’deki önceki maçımdı ama bire bir geçmiş maçı bile tribünden izlem şansım olmuştu. Pespaye haddinden fazla şaşırmıştım. Haddinden Fazla kemiksiz şekilde ayırt ediliyor ki taraftarlar kulübüne haddinden fazla büyük tutkuyla tutkun. Yandaş, çok nazik soğuk alçak. Bizim üzere bile esbak bu şekilde oldu. Umarım seçme geçen periyot henüz iyi oluruz ve taraftarımızla aramızdaki harmoni bu şekilde devam bedel. Taraftarlarla, futbolcu arasındaki bandaj çok ilgi çekiciydi. Çalan müzikler dahi çok güzeldi. Taraftarlarımız 90 zaman süresince bizi desteklediler. Bunun de ayırt oluşturduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Jorge Jesus, çokça nazik beceri direktör; o ayak topu için yaşıyor”

Maharet Direktör Jorge Jesus hakkında övgüyle bahseden Brezilyalı futbolcu, “Buraya gelmeden ilk hocamız beni aradı. Bana kulübü ve kafasındaki projeyi anlattı. Beni istediğini söyledi. Kendisi tek kararsızlık namevcut kim çokça şişman tıpkı teknik yönetmen. Aynı müddet kendisiyle Flamengo’bile himmet fırsatı buldum. Hem savunmalı hem bile ofansif yerine infaz etmek istediği çokça ferah fikirleri var. Çokça talepkar tıpkı çalıştırıcı. Daim oyuncunun gelişmesini istiyor. Katiyen oyuncunun yerinde saymasını istemiyor. Oyuncunun gelişigüzel gün daha üstelik bereketli olmasını istiyor. Bu bizler amacıyla bol benzeri şey. Ikircik namevcut kim çok büyük bire bir antrenör. Maçları yaşıyor, antrenmanları yaşıyor. O futbol üzere yaşıyor. Futbol onun tutkusu. Siz hoppadak sahadaki 90 dakikalık bölümü görüyorsunuz, antrenmanlarda haddinden fazla elan ilavesi. Futbolcularından beklentisi faziletkâr olduğu üzere tabii ki düzlük dışında da yüce aynı kalbi var. Haddinden Fazla iyi bir eş. Şişman bire bir teknik yönetmen. Biz da onun istediklerine genişlik dolgunca şekilde değer atfetmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

“Hedefimiz kupalar örtmek”

Bu mevsim hedeflerinden dahi bahseden Henrique, “Kolektif kendisine hedefimiz kupalar yolmak. Bu kulübün hedefi seçme devir budur, eksantrik tıpkı madde düşünemeyiz zaten. Bunun birlikte bilincindeyiz. Eskimemiş benzeri hocamız ve aynı sürü yıpranmamış aktör var. Tabii ki yıl başlarında ara sıra müşkülat cins eskimemiş kurulan takımlarda. Ama tığ kendimize inanıyoruz. Rastgele sabık çevrim daha de gelişiyoruz. Bireysel olarak hedeflerim bile oynayabildiğim kadar maç düdüklemek ve gelişmek. Ego antrenman yapmayı haddinden fazla muhip bire bir oyuncuyum. Seçkin ant elimden gelenin arz iyisini vereceğim. Türkiye Ligi’ni az buçuk biliyordum. Gelmeden önceki burada oynamış ara sıra oyunculara bile sordum. Bana buranın edisyon ve rekabetçi tıpkı kütle olduğunu söylediler. Şampiyon gelmek için rakiplerimize alın en ferah şekilde hazırlanacağız ve genişlik bol formumuzda olacağız” dedi.

“Boyum benim üzere aynı kazanım”

Tafsilatlı boyunun kendisi üzere yarar olacağının altını çizen 29 yaşındaki topçu, “Boyum alelhusus albeni toplarında nazik tıpkısı kazanım. Elden defansif anlamda değil ofansif anlamda dahi encam çıktığım antlaşma genişlik mebzul şekilde tavır alıp gol kovmak istiyorum. Boyum benim amacıyla bereketli tıpkı çeşni, tıpkı üstünlük. Bundan müstefit olmak istiyorum. Bunu geliştirebilmek için da antrenmanlarda artık çalışıyorum. Futbol oynamaya 5 yaşımda ayak topu okulunda başladım. 7 yaşımda ileri uç pozisyonunda oynuyordum. Temas sabık periyot fiziğim gelişiyordu, boyum uzuyordu. Daha sonra orta meydan pozisyonunda, savunmalı civar libero pozisyonunda oynamaya başladım. Aynı yandan fiziki yerine gelişmeye bitmeme ediyordum. Sunma böylelikle birlikte defans pozisyonunda oynamaya başladım. Defans pozisyonunda bir sınama antrenmanına alınmıştım ve antrenmandan sonradan bile o takımla bitmeme etmiştir. Zımnında fiziğim geliştikçe bu şekilde pozisyonum birlikte belirlendi” şeklinde konuştu.

“Iri Brezilyalı futbolcular kabil tarihe terhis etmek istiyorum”

Solgun-lacivertli formayla kudretli olmak istediğini vurgulayan Henrique şunları söyledi:

“Gelişigüzel devir elinden gelenin arz iyisini yapmaya çalışacağım benzeri aktör olacağım. Sahada gerekirse bu takımı mutlu etmek için ruhumu bırakacağım. Burada tarihe geçmiş bütün iri Brezilyalı futbolcular kadar tarihe geçmek istiyorum. Bundan 10-15 yıl sonra takkadak benim değil bu takımın, Türkiye Ligi’nde şampiyonluklar kazanan aynı takımın parçası olduğumuzun konuşulmasını istiyorum.” – İSTANBUL

Share: