Güreşçiler, Ceyhan’a madalyalarla döndü

Ceyhan Belediyesi Güreş Takımı sporcuları, Çorum’da düzenlenen Anadolu Yıldızları Türkiye Finali’nde 1 bökelik ve 2 üçüncülük elde ederek kente döndü.

30 takımdan 264 güreşçinin mindere çıktığı şampiyonanın finallerinde Adana karması mızıka halinde ikinci oldu. Finallerde Ceyhan Belediyesporlu güreşçilerden Alp Hamza Hükümran; 38 kilogramda bökelik ipini göğüsleyen adam olurken 52 kilogramda Ömer Acıl ve 70 kilogramda Boran Özkan ise 3. oldu.

Ceyhan Belediyesporlu güreşçiler ve ustalık Analig bitiminin peşi sıra Ceyhan’a dönüşte evvel adına Ceyhan Belediye Başkanı Imge Yiğitlik’i makamında musahabe etti. Sporcular Kahraman Hamza Hükümran, Ömer Acıl ve Boran Özkan’ı tebrik kartı fail Komutan Fazilet, sporcuların bundan sonraki kariyerlerinde faik takat sınırı sergileyeceklerine inandığını vurguladı.

Finallerde Adana karmasının ise Türkiye ikincisi olmasından duyduğu memnuniyeti paylaşan Başkan Erdem, “Mevki olarak Ata sporumuz güreş, arsıulusal arenada arz aşkın muvaffakiyet kazandığımız spor dallarından biridir. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün güreş için söylediği “Benim sunu sevdiğim spor güreştir” sözünden hareketle Ceyhanımızda güreş sporunun gelişmesi için çaba sarfiyat ediyoruz. Ceyhan Belediyesi olarak sporun ve sporcunun beraberinde vadi almaya ve onlara elimizden mevrut yekpare destekleri sunmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Başbuğ Yiğitlik, Ceyhan Belediyesi Güreş Takımının bu sonuçlardan sonra 2021-2022 Adana mülk seçmeleri ve Türkiye şampiyonalarında hep 20 kızıl, 22 gümüş ve 17 bronz madalya kazanarak Ceyhan’ı Türkiye genelinde en mebzul şekilde künde ettiğini vurguladı. – ADANA

Share: