Golbol 1. Yığın ve 2. Tomar ikinci devir müsabakaları Bartın’da yapıldı

Türkiye Müşahede Engelliler Spor Federasyonunca planlı Erkekler ve Kadınlar 1. Tabur ile Erkekler 2. Klasman ikinci devir müsabakaları Bartın’da tamamlandı.

Bartın Valiliğinin karı sahipliğinde Ömertepesi Spor Salonu, Bilgisizlik Merkezi ve Bartın Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalara 28 kulüp katıldı.

Müsabakaları Erkekler 1. Tabur’de Ankara Anadolu Görme Engelliler Spor Kulübü birinci, Bursa Büyükşehir Belediyesi Altı Bekçi Spor Kulübü ikinci, Ankara Göreneller Spor Kulübü üçüncü sırada bitirdi.

Kadınlar 1. Loda’üstelik birinciliği Yenimahalle Rüyet Engelliler Spor Kulübü, ikinciliği Kahramanmaraş Akcakoyunlu İdman Yurdu Spor Kulübü ve üçüncülüğü de Denizli Rüyet Engelliler Spor Kulübü elde etti.

Erkekler 2. Küme’i önceki 3 tam bitiren Yakutiye Rüyet Engelliler Spor Kulübü, SIMURG Müşahede Engelliler Spor Kulübü ve Manisa Müşahede Engelliler Spor Kulübü, 1. Loda’e itila başarısı gösterdi.

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını, Bartın Valisi Nurtaç Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Inanma Müdürü Şakir Engin Korkmaz ile Toyluk ve Spor İl Müdürü Halil Akkaş sunma etti.

Share: