Gidiş Geliş jandarması karye yollarında hız denetimlerini sürdürüyor

Aksaray’da trafik jandarmaları belde ve karye yıllarında yaptığı denetleme ve uygulamalarla yaşanacak kazaların önüne geçiyor.

Aksaray İl Kurnaz Komutanlığına merbut gidiş geliş jandarmaları, meydana gelen gidiş geliş kazaları ve birlikte yaşanan duygusal ve para kayıplarının yeryüzü uzuv indirilebilmesi ve trafikte güvenin oluşturulması için uygulama ve denetimlerini kesintisiz sürdürüyor. Trafik açıkgöz ekipleri, belde ve karye yollarında güvenli trafik oluşumunu sağlıyor. Alelhusus radar uygulamalarıyla ötede hızın önüne güzeşte ve yaşanabilecek kazaların önlenmesini sağlayan gidiş geliş jandarmaları aplikasyon çerçevesinde durdurduğu şalter sürücü ve yolcularına birlikte broşürler dağıtarak bilgilendirme yapıyor. Sürat ihlali yapılan sürücülere cezai prosedür uygulanırken, sıklıkla yapılan denetimlerle trafikteki birçok olumsuzluğunda önüne geçiliyor.

İl Kurnaz Komutanlığınca yapılan yazılı açıklamada, “Vatandaşımızın emin yolculuk yapabilmelerini hatırlamak ve cevvaliyet kaynaklı kazaları yer uzuv uğratmak için gidiş geliş denetimi faaliyetlerimize hassasiyetle bitmeme edilecektir” denildi. – AKSARAY

Share: