Gemlikli Minikler ‘Çağdaş Eğitim’ ile Gelişecek

Gemlik Belediyesi, bünyesinde bulunan kreş ve gündüz hizmet evindeki eğitim kalitesini çoğaltmak, imar etmek, terbiye programına ve personel eğitimine katkı bulmak amacıyla Gündeş Eğitim Kooperatifiyle protokol imzaladı.

Eğitim teşrikimesai protokolü, Gündeş Eğitim Kooperatifi Bursa Şubesi Umumi Heyet Başkanı Prof. Dr. Yarayışlı Temiz ve Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan yoluyla riyaset makamında imzalandı.

BAŞKAN SERTASLAN: “KOOPERATİFİMİZE DESTEĞİ İÇİN TEŞEKKÜRNAME EDİYORUM”

Gemlik Şehremini Mehmet Murat Sertaslan, Çağdaş Eğitim Kooperatifinin yetişek ve öğretimde Türkiye genelinde önde gelen kooperatiflerden olduğunu, kurulduğu günden bu yana hele kırsalda tüvana ve zehir kazançlı duruma eş kız çocuklarına verdiği desteğin takdirle karşılandığını hatırlattı. Komutan Sertaslan,”Seçme vaatlerimizden biri olan Hedef Böcekleri kreşimizi göreve dirimsel gelmez çok gelişmemiş bir sürede hizmete açtık. Kreşimizde şu anda 78 çocuğumuz yetişek görüyor. Gündeş Yetişek Kooperatifimizin eğitime sunduğu katkılar ve tecrübesini bizlere aktarması bizim amacıyla bahtiyarlık vericidir. Yaptığımız bu prokotol ile alay malay; Tasavvur Böcekleri kreşimizin bakım kalitesinin arttırılması üzere gerekseme duyulacak desteği, okulumuzun iyileştirilmesi, eğitim bilimi talim programlarımızın zenginleştirilmesi kabilinden destekler alacağız. Kooperatifimize desteği üzere teşekkür ediyorum” dedi.

“BURSA’DA BIR TANE”

Kreşin yaptığı hizmetler açısından ilçe belediyeleri arasında Bursa’da biricik olduğunu belirten Komutan Sertaslan, kreşin anne amacının minimal ücretlere çalışan annelerin iş hayatından kopmaması amacıyla destek atfetmek olduğunu vurguladı. Etraf fiyatlarının yarısından az tıpkı miktara çok sayıda öğrenciye hizmet verdiklerini birlikte belirtirken, hizmet kalitesini çoğaltmak üzere herhangi bir ahit çaba gösterdiklerini dahi sözlerine ekledi.

Gündeş Eğitim Bilimi Kooperatifi Bursa Bölüm Başkanı Prof. Dr Yarayışlı Parlak ise Gemlik Belediyesi ve Modern Eğitim Koopertifi yoluyla imzalanan protokolün iki gurur zarfında bilgi ve tecrübe paylaşımı açısından haddinden fazla önemli olduğunu belirtti.

Konuşmaların peşi sıra Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Garaz Sertaslan ve Modern Yetişek Kooperatifi Başkanı Prof. Dr. Yararlı Bembeyaz tarafından tören düzeni imzalandı.

Share: