Gelgeç otobüsünden indikten saniyeler sonradan öldürüldü

DİYARBAKIR’dan Antalya’ya mevrut otobüsten inen sâri, saniyeler sonradan hafif ticari araçtan tabancayla açılan incitici sonucu yaşamını yitirdi. Üzerinden kimlik çıkmayan, otobüs firmasında Nazmi Kaplan adıyla gezi fail kişiyi öldürüp kaçan şüphelilerin yakalanması amacıyla mücahede başlatıldı.

Olay, zaman saat 07.30 sıralarında Manavgat ilçesinde, Manavgat D-400 kara yolu otogar kavşağında meydana geldi. Diyarbakır’dan Antalya’ya mevrut otobüsten nazil bulaşan, gelişmemiş müddet sonra silahlı saldırıya uğradı. Otobüsü izleme ettiği tamlanan belli belirsiz ticari araçtan tabancayla açılan 3 umum ateşte esasen vurulan geçici yere yığıldı. Çevredekilerin ihbarıyla fenomen adına çok sayıda polis güçleri ve keyif ekibi gönderme edildi. Afiyet ekibinin yaptığı kontrolde bu kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Üzerinden kimlik çıkmayan kişinin Nazmi Kaplan yerine alınan biltele otobüste gezi yaptığı belirlendi. Birlikte bavulu ve ahali çantası mevcut ölen kişinin camit bedeni, yapılan incelemenin peşi sıra Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Polis, yaşananları tedirginlikle izleyen yolcuları, yakındaki Manavgat otogarına gönderdi. Açılan ateşte mermilerden 2’sinin çevredeki eş ve hisse senedi adına de derkenar ettiği tayin edildi. İş yerinin camı kırıldı, değişik kurşun Mehmet Güçlü’in (69), 5066’ncı Sokak’taki evinin penceresinden içeri girip duvara huruç etti.’TİCARİ ARAÇTAN KEDER AÇTILAR’Olaya tanık olan Manavgat Belediyesi saffet işleri çalışanı Süleyman Saika, “Ben burada, gittikçe çalışıyordum. Bu otobüs geçti. Otobüs ışıkta durdu, yaşama indi. Arkadan mevrut ticari araçtan 3 umum keskin edildi. Yurttaş yere yıkıldı” dedi. Yıldırım, aracın plakasını görmediğini belirterek, hemencecik ölen kişinin yanına geldiğini söyledi.’İNER İNMEZ, 10 SANİYE SONRADAN SİLAH SESİ GELDİ’Nazmi Kaplan’ın indiği otobüsün şoförü Anlaklı Şen, şunları söyledi: “Ego tek şey fark etmedim. Ben Diyarbakır Bismilliyim, o bile Diyarbakır Bismilli. Ben şahsen tanımıyorum amma Kaplan ailesinden olduğunu biliyorum. 5-6 kamer önceki Bismil’de aynı görüngü oldu. Bu karı takanak verecek meselesinden alın taraftan 1 kişiyi öldürdü. Bu olay bu nedenle ergin türlü. Çağ davası benzer. Iri ihtimalle bizim otobüsümüzü Diyarbakır’dan buraya büyüklüğünde takip ettiler. Zira iner inmez 10 saniye sonra silah sesi geldi. İner inmez sıktılar.”‘HANIM 2 DAKİKAYLA KURTULDU’Kurşunlardan birinin evine huruç ettiği Mehmet Tüvana üstelik fenomen sırasında uyuduğunu, eşinin ise bir lahzada öncesinde pencere kenarına oturup yola baktığını anlatarak, “Kadın, teras tarafında oturuyormuş, oradan yola bakıyormuş. 2 zaman önce kalkmış, takviye tarafına geçmiş. ‘Az ayrımsız uzanayım’ demiş oraya. Ondan sonraları şakır şakır kurşun sesi gelince püskürtme. Bana, ‘Buraya aynı özdek düştü’ diyor ama ne düştü? Benzeri baktık mermi camı delmiş. Televizyona eski etmemiş, masanın altında yamulmuş yatıyor böyle kurşun. Eş 2 dakikayla kurtuldu” dedi.

Polis, kaçan şüphelilerin yakalanması üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Share: