Gaziantep FK bakir transferleri üzere imza töreni düzenledi

– Gaziantep FK yıpranmamış transferleri üzere imza töreni düzenledi

GAZİANTEP – Gaziantep Futbol Kulübü, yaz alıntı döneminde şu asıl kadar kadrosuna kattığı 10 futbolcu amacıyla imza töreni düzenledi. Düzenlenen imza töreni ile yıpranmamış transferler kendilerini Gaziantep ekibine bağlayan sözleşmelere imza attı.

Gaziantep Ayak Topu Kulübü, yaz para aktarımı döneminde şu temel büyüklüğünde kadrosuna kattığı 10 futbolcu amacıyla imza töreni düzenledi. Düzenlenen imza töreni ile bakir transferler Joao Figueiredo, Lazar Markovic, Marko Jevtovic, Matej Hanousek, Valmir Veliu, Arda Kızıldağ, Ömürcan Artar, Mustafa Eskihellaç, Abdulkadir Parmak ve Erten Ersu kendilerini Gaziantep ekibine bağlayan sözleşmelere imza attı.

İmza törenine Gaziantep FK Başkanı Cevdet Akınal, Başkanvekili Sezer Dünya, umumi heyet üyeleri ve yıpranmamış transferler katıldı.

“Bu dönemde transfer fora etmek haddinden fazla edisyon”

Törende konuşan Gaziantep FK Başkanı Cevdet Akınal, hesaplı anlamda el tıpkısı dönemde olunmasına karşın mehabetli transferler yaptıklarını söyledi. Transfer sürecinin haddinden fazla el geçtiğini belirten Komutan Akınal, “Bu dönemde para aktarımı açmak basit haddinden fazla çok edisyon. Özellikle Rum kulübü olduğumuz amacıyla takatli çokça aktör gelmek istemiyor. Antrparantez zaman zaman ara sıra oyuncular çocuğunun okulunu bile hesaplayarak transferden vazgeçiyor. Bu nedenle imkanlar kadar bildirme ferah transferleri yapmaya çalıştık. Emeği geçenlere teşekkürname ederim” dedi.

“Alıntı süreci stabil geçti ama yüce takviyeler yaptık”

Gaziantep FK Başkanvekili Sezer Evren ise alıntı çalışmalarının dayanıklı geçtiğini ve adım adım serencam aşamaya yaklaştıklarını ifade ederek, “Nakil dönemi pek geçti. Ülkesinin milli takımında oynamış görmüş geçirmiş oyuncular ve zihayat futbolcularla kadromuzu kurmaya çalıştık. Alıntı politikasını sürdürülebilir benzeri topluluk bina etmek üzere yürüttük. Bu doğrultuda hedefimiz öncelikle evvel 8 ve üzerinde meydan ahzetmek. Bunula birlikte futbolcuların kapasitesi arttırarak gelecek 3 yılın takımını de kurmak istiyoruz. İyi tıpkısı topluluk oluşturduğumuza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“Ileri Uç Oyuncusu ve itidalli yer transferi yapacağız, mutedil meydan Lazio’dan olacak kabil”

Nakil sürecinin bitmeme ettiğini ve oylumlu bir iki tahkim elan yapacaklarını üstelik söyleyen Başkanvekili Sezer Cihan, “Transferleri eş kararla yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde ayrımsız ileri uç oyuncusu, tıpkı mutedil vadi mevkiine para aktarımı yapacağız. Bu transferler üzere görüşmelerimiz sonuç aşamaya geldi. Ölçülü sahaya alacağımız aktör Lazio takımında oynuyor. Bunları üstelik alırsak çekirdek kadromuzu evet olacağız” şeklinde konuştu.

“İkinci hafta maçımızı Hatay’birlikte oynayacağız”

Gaziantep Kalyon Stadı’nın ligin ikinci haftasındaki Ankaragücü maçına yetişmeyeceğini ve bu maçı Hatay’dahi oynayacaklarını dahi açıklanan Sezer Evren, “Gaziantep Kalyon Stadyumu’nun zemini kamu hazır değil. Yani zemini riske emretmek istemiyoruz. Sahamız, bu yıl çekicilik ve yağış durumu, hava sıcaklığı zımnında yöre gördüğümüz tarihe yetişemedi. Hep planlamamız eskiden yapıldı. Esasta sahamızda şu dakika karşılaşma oynanır halde amma biz riske demek istemedik. O yüzden ligin ikinci haftasında evimizde oynamamız gereken Ankaragücü maçını Hatay’birlikte oynayacağız” diyerek konuştu.

Konuşmaların ardından imza töreni ve matbuat güruh istifham yanıt kısmıyla bitmeme etti.

Share: