Garaz Nehri’nde akıntıya kapılan güç 5 gündür aranıyor

Bingöl’ün Tendürüst ilçesinde Misyon Nehri’nde boğulma tehlikesi geçiren 13 yaşındaki çocuğu yönetmek isterken akıntıya kapılan Kültürlü Tutkal’ı (43) arama çalışmaları 5 gündür sürüyor.

Erek Nehri’nde boğulma tehlikesi geçiren Avlu Bektaş’ı çevirmek amacıyla suya girdikten sonradan akıntıya kapılan Tutkal’ın bulunması üzere değişik bölgelerde akarsu şeş ve üstü arama çalışması yapılıyor.

Şanlıurfa Polis Sualtı Kontrol ve Kurtarma, Kurnaz Kontrol Istirdat (JAK), Diyarbakır ve Bingöl AFAD Müdürlükleri ile Batman itfaiyesinden 14 balık adam, 40 güllabi, asayiş korucuları, itfaiye aracı, SAR ile AKUT personeli, AFAD gönüllüsü ve vatandaşlardan oluşan 130 kişilik takım, Tutkal’a vurmak üzere köprü altını ve suyun atak noktasındaki bölgeleri taharri ediyor.

Su şeş ekipleri, nehrin türlü noktalarında plonjon gerçekleştiriyor.

İki bala babası Entelektüel Tutkal ve arkadaşı Derviş Keser (45), 24 Temmuz’da nehirde akıntıya kapılan Maltalık Bektaş’ı idare etmek amacıyla suya girmişti. Bektaş’ı kurtarmayı başardıktan sonra Keser ve Tutkal sudan çıkamamıştı. Akıntıya kapılan iki arkadaştan Keser, çevredeki vatandaşlar aracılığıyla kurtarılmış, Tutkal ise nehirde kaybolmuştu.Share: