Garaz Nehri’nde akıntıya kapılan güç 4 gündür aranıyor

Bingöl’ün Canlı ilçesinde Amaç Nehri’nde 13 yaşındaki çocuğu yetişmek isterken akıntıya kapılan Münevver Tutkal’ı kontrol çalışmaları 4 gündür sürüyor.

Misyon Nehri’nde boğulma tehlikesi nâkil Hanay Bektaş’ı örtbas etmek üzere suya girdikten sonra akıntıya kapılan Tutkal’ın (43) bulunması için değişik bölgelerde su altı ve üstü arama çalışması yapılıyor.

Şanlıurfa Polis Sualtı Arama ve Istirdat ile Diyarbakır ve Batman AFAD İl Müdürlüğünden 10 dalgıç, 40 bitirmiş, düzenlilik korucuları, itfaiye, SAR ile IVEĞEN personeli, AFAD gönüllüsü ve vatandaşlardan oluşan 133 kişilik grup, Tutkal’a ulaşmak amacıyla güreşçi köprüsü altını ve suyun atak noktasındaki bölgeleri taharri ediyor.

Su altı ekipleri, nehrin muhtelif noktalarında plonjon gerçekleştiriyor.

İki yavru babası Entelektüel Tutkal ve arkadaşı Mücahit Kerki (45), 24 Temmuz’da nehirde akıntıya kapılan Hanay Bektaş’ı kurtarmak üzere suya girmişti. Bektaş’ı kurtarmayı başardıktan bilahare Kerki ve Tutkal sudan çıkamamıştı. Akıntıya kapılan iki arkadaştan Keser, çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılmış, Tutkal ise nehirde kaybolmuştu.Share: