Gailesiz basketbolcular Dünya Şampiyonası vizesini aldı

FIBA 18 Yaş Altı Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Litvanya’yı yenerek adını sonuç 4 takım arasına yazdıran 18 Gözyaşı Şeş Milli Basketbol Takımı’nın başantrenörü Fikret Doğan, kadroda meydan düz oyuncuların çokça mail zamanda A Milli Takım’bile hat giyeceğine inandığını söyledi.

Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, basketbolda okul ülkelerden Litvanya karşısında bando namına çok ongun tıpkı baziçe ortaya koyduklarını ve yarı final vizesi aldıklarını söyledi.

Turnuvanın önce gününden beri İzmirli sporseverlerin kendilerine verdikleri destekten etraf teşekkür fail Doğan “İzmir seyircisi elhak bildiğim ve tevakki etmek duyduğum bir izleyici grubuydu. Bizleri bekâr bırakmadılar. Gelişigüzel maçımızı kırcı tribünlere oynuyoruz. Ego onlara canı samimi teşekkür ediyorum. İyi ki varlar.” dedi.

Doğan, şampiyonanın takatli geçtiğini belirterek, Kovid-19 salgınının her ülkeyi etkilediği kadar kendilerini da etkilediğini söyledi.

Turnuvada şekil giyenlerin müstevli nedeniyle Avrupa 16 Gözyaşı Şeş Şampiyonası’nı, Türkiye şampiyonalarını oynayamadığını hatırlatan Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlk ağır sıklet turnuvaları ve 4-5 bin kişinin önünde oynuyorlar. Basket Süper Ligi’nde de ara sıra maçlar dışında biz bu peyrev sayılarını yumruk bulunuyoruz. Sevindiğim taraflardan tıpkı tanesi de o. Bu gözyaşı grubunun seyirciyle alay malay bu işleri yapabilmesi, tecrübelenmeleri haddinden fazla çok balaban. İnşallah yolları açıkça peki. Tığ teknik ve yönetimsel grup gelip geçiciyiz. Onlar inşallah A Milli Takım’bile ülkemizi henüz birlikte aşkın sevindireceklerdir. Ego güveniyorum ve inanıyorum onlara.”

Nısıf finalde rakip Slovenya

Doğan, yarınki rakipleri Slovenya’nın Litvanya kabil bol bir mızıka olduğunu ve kadrolarında balaban oyuncuları barındırdığını söyledi.

Kolay tıpkı müsabaka olmayacağını kaydeden Doğan, şöyle konuştu:

“Tığ organizasyonu ülkemizde oynamamızın avantajlarını almak istiyoruz. Amiyane print bir maç. Litvanya maçının şöyle üstelik tıpkısı önemi vardı. Litvanya maçını kazanacak topluluk turnuvayı önce 5’te almayı garantileyecek ve önümüzdeki yıl Dünya Şampiyonasına gidecekti. Onun biletini aldı çocuklar. Bu benim amacıyla belki şampiyonluktan elan oylumlu. Çünkü bu çocukların Dünya Şampiyonası’nda maçlara çıkıp, deneme kazanmaları haddinden fazla şanlı. Çokça mümasil gelecekte üstelik bu çocuklarımız gerçeklenmiş surette A takımda düz bulacaktır diye aritmetik ediyorum.”

Share: