Futbol: Rezerv Klasman

Spor Mabat Süper Klasman kulüplerinin katılımıyla planlı Ihtiraz Takım’de sezonun önce maçı İstanbulspor ile Trabzonspor ortada oynandı.

İstanbulspor’un Büyükçekmece’deki tesislerinde oynanan karşılaşmayı zerrin-siyahlı topluluk 3-2 kazandı.

Ev sahibi ekip mücadeleye Mücahit Başıboş, Berat Değirmenci, Bartu Kırtaş, Özkan Arda Halas, Mücahit Mehmet Çaylak, Büyük İhsan Izdırap, Muhammed Ulvi Dedik, Tunahan Şamdanlı, Mustafa Sol, Yusuf Mualla Özer ve Burak Engin 11’iyle başladı.

Trabzonspor ise karşılaşmaya Kağan Işıklı, Yunus Emre Köse, Arif Açıklık, Yüksek Delimsirek Yılmaz, Ulvi Mücahit Polat, Muhammed Mustafa Pınarcı, Alaattin Mumci, Batuhan Günaldı, Buyuru Ince, Caner Teferruatlı, Veysel Sönmezsoy’dan oluşan kadroyla çıktı.

Trabzonspor, önceki yarıyı Ulu Alperen Polat’in 19. dakikada attığı golle 1-0 önde tamamlarken, İstanbulspor; 48. dakikada Mustafa Sol, 60. dakikada Özkan Ardıl Kurtuluş, 81. dakikada Muhammed Ali Dedik’in golleriyle 3-1 öne geçti. Mücadelede sonuç golü ise Trabzonsporlu Süleyman Cebeci 83. dakikada kaydetti.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim ve İcra Müesses Üyesi Müslüm Özmen, karşılaşma öncesi seremonide, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve İstanbulspor Başkanı Ecmel Üstün Sarıalioğlu ile iki takımın teknik direktörleri, kaptanları ve maçın hakemlerine çiçek ikram etti.

Spor Popo Süper Tabur fikstürü ile koşut olarak gerçekleştirilecek Çekince Takım’de maçlar, A Mızıka müsabakalarından bire bir dönem sonraları oynanacak.

Share: