Fidyeinecat amacıyla kaçırılan 8 yaşındaki yavru kurtarıldı

Bolu’bile evinin bahçesinde oynarken kandırılarak kurtulmalık için kaçırılan 8 yaşındaki yavru, bir aksiyon merkezinin bina katında sandalyeye angaje halde bulundu.

Sokakta yaşadığı öğrenilen O.Ö. isimli dirilik, ebeveynleri evde yoksuz ve villanın bahçesinde köpeğiyle oynayan 8 yaşındaki Ö.B.Ö’yü tıpkısı süre izledi.

Çocuğun eve girmesinin ardından köpeği kaçıran bed, hariç çıktığında Ö.B.O’ya köpeğinin yerini bildiğini ve kendisiyle gelirse yerini göstereceğini söyledi.

Teklifini kabul eden çocuğu kaçıran O.Ö, aksiyon merkezinin çatısına götürdüğü çocuğun ellerini, ayaklarını ve ağzını bantlayarak sandalyeye bağladı.

Daha bilahare kurtulmalık arzulamak üzere eve revan ve çocuğunu evde bulamayan annenin bilgi vermesi üzerine bölgeye gelenleri görünce ürkü yapan şüpheli, koşmaya başlayınca vatandaşlar eliyle kovalandı.

Bu tam kovalamacayı ayırt fail ve görevde sıfır polis memurunun durdurduğu araçla peşinden gittiği O.Ö, vatandaşların bile sayesinde yakalanarak polis merkezine götürüldü.

İfadesinde çocuğu fidyeinecat için kaçırdığını itiraf fail zanlının, Ö.B.Ö’yü tuttuğu yeri tanım etmesi üstüne Yaşamkent Mahallesi’ndeki iş merkezine revan ekipler, çocuğu sandalyeye bantlanmış halde buldu.

Sağlık ekiplerince kontrolden geçirilen çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.

Share: