‘Evde Hizmet Hizmetleri’ ile bakıma kadın vatandaşlar unutulmuyor

– ‘Evde Bakım Hizmetleri’ ile bakıma eksikli vatandaşlar unutulmuyor

BAYBURT – Bayburt Belediyesi hayata geçirmiş olduğu ‘Evde Hizmet Hizmetleri’ uygulamasıyla bakıma muhtaç gerekseme sahibi vatandaşları unutmayarak, ellerinden tutuyor.

Bayburt Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince hesaplı ‘Evde Bakım Hizmetleri’ projesinden 65 yaş üstü ve bakıma muhtaç vatandaşlar yararlanabiliyor. 7 Kişiden oluşan ekibin içerisinde 1 eş güdümcü, boya, bakım, tamir işleriyle ilgilenen 2 kankızıl ve 4 kadın temizlik personeli düz alıyor.

Vatandaşların eş temizliği, dirim alanlarının bakım-onarımı, şahsi hizmet ve kuaförlük hizmetleri, barınma ihtiyaçları Bayburt Belediyesi vasıtasıyla karşılanmış olup, bugüne kadar projeden 36 aşama yararlandı. İhtiyaçları karşılanan ve mağduriyetleri giderilen vatandaşlar ise aldıkları hizmetten kıvançlı olduklarını söylediler.

Proje çerçevesinde hanelerde haftada ayrımsız arılık hizmeti verildiğini söyleyen ve ‘Evde Bakım Hizmeti’ projesi karşı bilgiler veren Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci, “Bayburt Belediyesi olarak evde hizmet hizmetlerini elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. Nemli destek programımız 2021 yılından beri Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz vasıtasıyla yürütülüyor. söz konusu hanelerde haftada benzeri kovanlık hizmeti yürütülmektedir. Antrparantez şimdiye büyüklüğünde 13 hanenin hayat alanlarının bakım ve onarımları gerçekleştirilerek, pentür işlemleri yapılmıştır. 12 hanenin ise destek, halı ve perdeleri yıkatılmış, sobalı hanelerin ise soba kurma, sökme ve ocaklık temizlikleri yapılmıştır. 1 vatandaşımızın ise huzurevine nakli sağlanmıştır. bununla birlikte projemizden yararlanan hanelerimizdeki vatandaşlarımıza kişisel bakım ve kuaförlük hizmetleri verilmektedir” dedi.

Ramazan ayında birlikte vatandaşların yemek ihtiyaçlarının karşılandığını tamlayan Pekmezci, “Antrparantez ramazan ayı boyunca belediyemizin iftar çadırından tedarik edilen hamam yemekler projeden yararlanan vatandaşlarımıza ağırlama ediliyor” diye niteleyerek konuştu.

Bayburt Belediyesi namına yardıma eksikli vatandaşlara hizmet etme gayreti içerisinde olduklarını bildiren Başkan Pekmezci, kırıcı ayrımsız şekilde çalışmaların sürdüğünü bile sözlerine ekledi.

Bayburtlu ana yarısı vefasını yakarış ederek gösteriyor

Evde bakım hizmetinden faydalanan ve her hafta evi katışıksızlık personelleri aracılığıyla temizlenen Bayburtlu Arzu Aydemir, “Tanrı devletimizden razı olsun, rabbim ülkemize arızalanma vermesin” diye Bayburt Belediyesine ve Başkan Pekmezci’ye bile değme ahit yakarış ettiğini dile getirdi. “Allah belediyemizden dahi, Hükmü başkanımızdan de razı olsun. Rabbim hangi muradı varsa versin. Gönlünde, kalbinde ne varsa Tanrı versin” ifadelerini kullanarak dualarını esirgemeyen Aydemir, “Hizmetten çok memnunum, beni sevindirdiler, çok bile sevdim bu hizmeti. Cenabıhak bin defa razı olsun, Cenabıhak’ta onlara hiç sıkıntı göstermesin. Rastgele cins kötülüklerden rabbim onları korusun, dualarım onların üzerlerine kalkan olsun. Bu imkanı bize sağlayanlara çok dua ediyorum, Cenabıhak razı olsun kim bu imkanı bize sunuyorlar. Çocuklarımız geliyorlar müstelzim işlerimi yapıp gidiyorlar. Siliyorlar, süpürüyorlar, yıkıyorlar bütün işlerimi yapıyorlar, çok memnum” şeklinde konuştu.

Share: