ETKİLİ HUTBE SUNUMU YARIŞMASI

CAMİLER ve Ilmek Görevlileri Haftası dolayısıyla Etkili Hutbe Sunumu 7’nci Bölge Final Yarışması Burdur Celil Camii’nde yapıldı.

Burdur İl Müftülüğü vasıtasıyla kombinasyon edilen yarışmaya Işıklı, Antalya, Çeltek, Manisa, Isparta, İzmir, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar ve Burdur’da yapılan yarışmalarda bir numara olan din görevlileri katıldı. jüri üyelerinin, metni akıllıca kıraat, fonetik ve diksiyon (patırtılı tonu, aksan), eğin dili (jest, mimik) ve ayn teması, piyes, kendine atılganlık ve dinleyenleri etkileme konularında istimara yaptığı yarışmada Denizli’den katılan Fatih Ulutaş 95 puanla birinci, Manisa’dan katılan Ömer Faruk Altunağa 94 puanla ikinci, Afyonkarahisar’dan katılan Fatih Kavak ise 91 puanla üçüncü oldu. Yarışmada nahiye birincisi olan Fatih Ulutaş, 24 Ağustos’ta Sivas’ta yapılacak Türkiye finaline katılmaya adalet kazandı.

İl Müftüsü Enver Türkmen, “Bu yarışmaya katılmak üzere ilimize şereflendirme fail hep yarışmacılara teşekkür ediyorum. Hutbenin bizim insanımız amacıyla ne büyüklüğünde muhteşem olduğunu ifade etmeye lüzumlu namevcut çünkü 7’den 70’e herkese hitap ediyoruz. Herkese anladığı dilden konuşmak, herkese bire bir takım mesajlar vermek görgüsüz benzeri madde değil. Amma müsabık arkadaşlarımız gayet anlaşılır şekilde güzel tabir etti. Birinci olan kardeşimize Sivas’taki finalde başarılar diliyorum” dedi.

Türkmen, yarışmaya katılan bilcümle yarışmacılara hediyelerini takdim etti.Share: