Eskişehir’de Spor Etkinlikleri Pahal İlgi Görüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin (EBB) seçkin yıl olduğu kadar bu sene üstelik boş kayran sporlarını öne çıkararak vatandaşların zinde ve tehlikesiz spor yapmalarını temin etmek amacıyla 11 ayrımlı parkta düzenlediği spor etkinlikleri ağır sıklet bent gördü. 2022 yaz dönemi tamamlanan egzersizlere sabahleyin ve akşam gelmek için 2 bin 200 yurttaş ağır ezgi adına katıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin her yaştan bireyin spor yapabilmesi için yıllardır sürdürdüğü ve benzeri gelenek haline mevrut parklarda spor etkinlikleri, bu sene birlikte devam etti. EBB Toyluk ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın Eskişehirlileri kilitsiz küreksiz havada spor yapmanın keyfini yaşattığı etkinlikler, hafta arası dört bölüm süresince düzenli yerine sabahleyin ve akşam ezanı saatlerinde yapıldı. Sabahleyin 09.00-10.00 ile akşam 17.00-18.00 saatleri beyninde yapılan etkinliklerde, antrenman programlarına katılan vatandaşlar bariz havada sağlıklı şekilde spor etme imkanı yakaladı.

SPOR ETKİNLİKLERİNE 2 BİN 200 VATANDAŞ KATILDI

Uzman antrenörler aracılığıyla yaptırılan spor aktiviteleri Iri Anıtpark (Şarhöyük), Kum Yer Park Yeri (Yenibağlar), Uluönder Göletli Park, Abdülcemil Kırımoğlu Parkı( Batıkent), Beşevler Parkı( Ertuğrulgazi), Kardelen Spor Parkı (Vişnelik), Afiyet Çalışanlarına Ocumak Parkı (Ihlamurkent), Seramik Park Yeri( Yenikent), Osmangazi Spor Sahası, Görgülü Arat Parkı (Halas) ve Kentpark’ta (Şeker Hastalığı) gerçekleştirildi. Gelişigüzel yaştan Eskişehirlinin korkulu rabıta gösterdiği parklarda spor etkinliklerine 2 bin 200 vatandaş ahenktar ortaklık sağladı. 8 Haziran’bile başlayan çalışmaların 2022 yılı yaz dönemi tamamlanırken, gelecek yaz döneminde parklarda spor etkinlikleri vatandaşlarla buluşmaya bitmeme edecek.

Açık havada parklarda spor ika imkanı vermesi zımnında EBB Başkanı Yılmayan Büyükerşen’e teşekkürname fail vatandaşlar, “Sabah ve akşam ezanı saatlerinde yapılan spor aktivitelerini kaçırmadan izleme ettik. Haddinden Fazla teşekkür ederiz. Çokça eli nimetli bire bir aktarılma geçirdik. Spor eğitmenlerimize, emeği geçenlere teşekkür ederiz. Bizlere bu imkanı sağlayan Büyükşehir Uray Başkanımız, Hocamız Yılmayan Büyükerşen’e çokça teşekkürname ederiz. Gelecek sene dahi devamını dileriz” dedi.

Share: