Eskişehir Büyükşehir Ekipleri, Söğüt-Uludere Yolundaki Çalışmalarına Bitmeme Ediyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) ekipleri aracılığıyla, Söğüt-Uludere yolundaki evvel girişim çalışmaları tamamlanıp trafiğe açılırken, ikinci aşama çalışmaları zımnında ulaşımda yıpranmamış tensikat yapıldı.

EBB ekipleri, Adi Söğütönü Mahallesi Söğüt-Uludere uğrunda öğün teşmil çalışmalarına devam ediyor. İmar planına ilişkin olarak site trafiğini rahatlatacak Söğüt-Uludere önünde Ankara- Bursa çevreyolu köprülü kavşağı ile Aktürk Çıkmaz kesişimine büyüklüğünde olan fasıl, 25 Temmuz Pazartesi gününden itibaren kısmen trafiğe kapatıldı. Yolda altyapı freze traşlama, PMT (plentmiks anne) sıkıştırma ve serim çalışması yapan ekipler, enfrastrüktür işlemleri sonrası sıcak asfalt seriminin arkası sıra yolun tamamlanan kısmınını dahi 10 Ağustos itibariyle trafiğe açmış olacak.

Ekipler yolda ikinci kadem çalışmasının da başlayacağını ve bu nedenle geçici gâh tensikat yapıldığını belirterek, şunları aktardı:

“Söğüt-Uludere Yolu üzerinde bitmeme etmekte olan posta tevsi çalışmaları kapsamında, Söğüt-Uludere yolunun Kenter Çıkmaz ile 1516. Sokağa kadar olan kısmı 10 Ağustos Çarşamba günü itibariyle geçici bir müddet trafiğe kapatılacaktır. Sürücüler Aktürk Sokak, Kenter Sokak, 1527. Bulvar, 1500. Bulvar, 1521. Sokak, 1516. Çıkmaz üzerinden Yaşamkent ile Üzücü ve Uludere Mahallelerine muvasala sağlayabileceklerdir. Toplu taşımada de semavi 16, siyah 36 ve yağız 74 numaralı hatlar Kenter Sokak üzerinden, yağız 5, siyah 53 ve siyah 78 numaralı otobüsler Aktürk Sokak üzerinden 1527. Bulvar, 1500. Bulvar, 1521. Sokak, 1516. Sokak güzergahından seferlerine devam edecektir. Bu bölgelerde kurulan geçici duraklardan vatandaşlarımız faydalanmaya bitmeme edecektir.”

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, defa imal çalışmaları nedeniyle sürücülerin alternatif güzergahlardan ulaşımı sağlayabileceklerini hatırlatarak, gidiş geliş işaret ve işaretçilerine dikkat edilmesi üzerine uyarılarda bulundu.

Share: