Eşinden Boşanan Adlı İsim Nişanlandı

Petek Dinçöz ile Serkan Kodaloğlu, iki aylık birlikteliğin ardından Temmuz 2014’te Baltalimanı’nda bire bir mekanda dünyaevine girmişti. Çiftin oğulları Arslan, 4 Ağustos 2017 tarihinde dünyaya gelmişti.

Geçtiğimiz mart ayında mahkemey başvuran düet, tek celsede boşandı.

Bire Bir süredir ortalarda bâtın Petek Dinçöz’ün hususi hayatında gözde tıpkısı gelişme yaşandı.

NİŞANLANDIĞINI DUYURDU

Radyatör Dinçöz, içtimai medyadan nişanlandığını duyurdu. Nişanlısı Nida Büyükbayraktar ile fotoğrafını yayınlayan ünlü hanende, “8 almanak evliliğini mütemmim Radyatör Dinçöz ve Haykırı Büyükbayraktar nişanlandı.” yazdı.

NİDA BÜYÜKBAYRAKTAR KİMDİR?

Bağırma Büyükbayraktar, canlılık sektöründe işletmeci kimliği ile bulunan benzeri ölümlü. 2011 yılında Yer Altı Treni Turizm’in Iye Mıntıka Müdürü yerine çalışıyordu.

PETEK DİNÇÖZ KİMDİR?

Petek Dinçöz yahut şan olmadan geçmiş adıyla Didem Ezgü (d. 29 Mayıs 1980, İzmir), Türk Girişik Bezeme Fantezi ve TSM curcunalı sanatçısı, manken, oyuncu ve televizyon sunucusu.

Radyatör Dinçöz, 29 Mayıs 1980 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Esra Suay ve Müjdat Gönüllü Ezgü çiftinin kızlarıdır. Babasını çocukken kaybetmiştir. Necdet adında ayrımsız ayvaz kardeşi vardır. İlk öğrenimini Gazi Orta Okulu’nda tamamlamıştır. 14 yaşına kadar İzmir’de yaşamıştır.

Okul hayatını bırakıp mankenlik hayatına atılmıştır. 1997 yılında katıldığı Kıbrıs Gösteriş yarışmasında 2. oldu ve bir zamanda Basiret Production/ Atilla Kaplakarslan yoluyla keşfedilip 2 yıl yetişek görüp 1999 yılında Kıbrıs Görk yarışmasında Basın Güzeli’de seçilmiştir.

Yakaladığı bu başarı ile saf teklifleri gelmeye başladı. 1998 yılında mankenliğe başlayan Dinçöz, Temmuz 1998’de başlayan Sırsıklam adlı diziye Ilkgüz 1999’bile 2. sezonda başrolü oynayan Dinçöz’ün oynadığı ikinci dizisi ise 2000 yapımı Zehirli Çiçek’ti. Bu dizide Tuğba Özay ve Çağla Şikel’le sarrafiye rolü paylaşmıştır. Ardından Mehmet Şanlı Erbil’in bir programında havari sunucu kendisine fariza almıştır.

2001-11: “Bende Kaldı” ve Yalanı Boşver

1999 sonlarında ise mankenliği bırakarak şarkıcılığa Günay’bile fon alarak başladı. Dinçöz, Orhan Gencebay’ın yapım şirketinden çıkan ve tıpkısı zamanda evvel teklisi olan Kul Kaldı’yı Ilkgüz 2001’de piyasaya çıkardı. Bende Kaldı çok muvaffakiyetli oldu ve 2002’de planlı 8. Kral TV Videoteyp Çalgı Aleti Ödülleri’nde Yer İyi Sorti Fail Kadın Sanatçı ödülünü aldı.

Nisan 2002’de çıkardığı Aşkın Bilcümle Sırası albümü Okşa, Foolish Casanova, Kısmetsizim, Allahın Belası, Zevksiz kadar parçaları bulundurmuştur. Albüm geçmiş haftasında 49.000 satmıştır. Bire Bir yılın Ekim’inde Star TV’de yayınlanan Tıpkı Baht Tutuldu dizisinde başrol oynamıştır. Gücük Ay 2003’te yapılan Kral TV Videoteyp Çalgı Töreni’nde Radyatör Dinçöz; Gülben Ergen, Güllü, Hayal Avşar ve Ses Üren kadar sanatçıları geçerek 2002 yılının Sunu İyi Arabesk-Fantezi Karı Şarkıcısı seçildi.

April 2003’te çıkardığı Sen Değmezsin albümü 120.000 satmıştır. Ardından Gülben Akil Baliğ’den sonra, haftada 5 konserle Türkiye’de yer çokça konser veren ikinci kadın artist unvanını nail oldu.

29 Mayıs 2004’te gerçekleşen Kral TV Videoteyp Çalgı Aleti Töreninde Ebru Modern, Ebru Yaşar, Nalan ve Sibel Fert kadar isimleri ardında bırakarak 2003 yılının Yeryüzü İyi Arabesk-Fantazya Avrat Şarkıcısı seçildi. Dürü aldığı gününün sabahında Alay Kabil adlı albümünü sunan Dinçöz 5 günde 17.000’lik satış grafiği çizmiştir. Sene sonunda ise albümünün komutan grafiği bütün 90.000’i bulmuştur.

2004 ortalarında Fenerbahçeliler aracılığıyla yapılan dev ankette Radyatör Dinçöz Fenerbahçeli Yeryüzü Güzel Karı Şarkıcısı seçildi.

2005 yılının Haziran ayında ise Hekim Tavsiyesi albümü ile 1 ayda 100.000’lik as yakaladı. Bu albümünde bir nice görümsetme çekerek çalgı aleti listelerinde zirveye oturdu. Kutsi ile yaptığı ikili albümü Kördüğüm ise Yılın Bildirme Başarılı Maxi Single ödülünü almış, Hekim Tavsiyesi albümü ise sene sonuna büyüklüğünde toplanmış 118.000’lik komutan grafiği çizmıştır.

29 Mayıs 2007’de çıkan Yolun Yalınlık Olsun albümüyle Türkiye’deki önce Itırlı Albümüde piyasaya çıkarmıştır.Albüm 2 ayda 80.000 satarak 2007’de tavan yapan Korsan olayını bir dirhem hafifletmiş oldu ve 2007 yılının yer çok satan 5. albümü olmuştur.

2008’in Nisan ayında piyasaya sürdüğü “Frekans” ünlü albümü umum 8 ayda 100.000 sattı. Frekans, Niteliksiz Değil, Herhangi Bir Keyfime, Kardan Âdem kabil hitler bulundurdu.

2009’de Sezen Aksu’dan dersler alarak çalgı aleti tarzını popüler namına değiştirdi. Sezen Aksu’nun dahi desteği ile “Ne Yapayım Demin Ego” isimli albümünü çıkardı ve bir nice dirilik sesindeki gelişime inanamadı. O yıl yaptığı kahkül imajıyla birçok kişinin dikkatini çekti ve bir nice kişi tıpkısı imajı kullandı. Senenin sonuna akıllıcasına gine sözü Sezen Aksu’ya ait “Bana Uyar” adlı 2 şarkılık single çıkardı ve “Tırlattım” şarkısını dövmeli imajıyla kliplendirdi. Arım Balım Peteğim programına bu kere Kanaltürk adlı kanalda devam etti. Esasen arz bereketli sabah programı ödüllerine layık görüldü.

2010’dahi 2 şarkılık single “İşte Hakeza Morarırsın”ı çıkardı. Sıkıntı ve klibi bir nice insanda bağlam uyandırdı zira klip dünya standartlarında bire bir klipti. Arkası Sıra “Kibarca” isimli şarkıya görümsetme çekildi ve tekrar Türkiye’de ilk defa uygulanan efekt ve teknikler kullanıldı. Arım Balım Peteğim gine Kanaltürk ekranlarında bitmeme etti.

2011’de “Yalanı Boşver” albümünü çıkardı. Albümde bulunan ve Ferhat Göçkün ile seslendirdiği “Seni Sensiz Seveceğim” adlı ikili uzunçalar çıkmadan on ilkokul dolaşma geçmiş mevhum ortamda rekor kırdı. Arım Balım Peteğim programı bu yol TNT kanalına nakil oldu ve stüdyo tasarımı hiçbir yerde yepyeni, çok kaliteli tıpkı şekilde yapıldı. Bu kanalda genişlik gani sabahleyin programı, avrupa kalite ödülü, genişlik bol sunucu kabil onlarca ödüle layık görüldü. Albümde Seni Sensiz Seveceğim, Yalanı Boşver, Afsuncu, Haram Bostan şarkılarına görümsetme çekildi ve arkası sıra yep yeni tıpkı popüler albümünün hazırlıklarına başladı. Senenin sonuna gelirken çıktı Sinevizyon’dan mevrut teklifle “Arım Balım Peteğim” programını bitirip “Talih” isimli programın sunuculuğunu yapması istendi. Bu teklifi değerlendiren Petek Dinçöz 5 senede 824 program yapıp, Arım Balım Peteğim maratonuna akıbet vererek Talih’in kullanılmamış yüzü olma kararı aldı.

2012-günümüz: Kader ve eskimemiş çalışmalar

2012 yılında Talih’in sunuculuğunu yapmıştır. Ecnebi saz adamları vasıtasıyla çarkıt şarkısı Foolish Casanova görülüp Dinçöz’e teklif götürülür. In The Eyes şarkısı Avrupa’ya takdim etmek gayeli yapıldı. Klip bilahare Türkiye çalgı kanallarına’dahi verilir. Ardından Jamecian tarzında olan Vibe&Başarısız şarkısı yapıldı. Sayısal ortamda satışa verilen single’ı Çekil’i çıkardı.

2013’te Nisan ayında çıkardığı “Milat” adını verdiği albümünü çıkarır. Çıkış Belgesi şarkısı Gülşen’e ilgilendiren olan “Aşk” şarkısıyla Mart’ın böylece çıkışını yapar, Ağustos’un sonlarına akilane 2. klibini “Iştiyak” şarkısına çeker, son olarak Mesafe başlarında 3.klibini Meze ve Müziği Deniz Seki’ye ilişkin olan bir zamanda Taraça ile düet olan parçası “Daha Çok Üzülmek İstemiyorum” kliblenir, arkası sıra 9. single’si “Değişiklikler” çıkarır.

PETEK DİNÇÖZ’ÜN HUSUSI HAYATI

Petek Dinçöz’ün, Orak Ayı 2014’te evlendiği ikinci eşi Serkan Kodaloğlu’ndan, İrfan Aslan adında tıpkı oğlu olmuştur. 10 Ağustos 2020’te benzeri kız süt kuzusu beklediğini duyurdu. İkinci nöbet anneliği muntazır sanatçı bebeğini, “Sorumluluk kemiği tersliği rahatsızlığı ve troid hastalığı cihetiyle” kaybetti. Radyatör Dinçöz ile Serkan Kodaloğlu Mart 2022’de yegâne celsede boşandı. Petek Dinçöz, 7 Ağustos 2022’d e Nara Büyükbayraktar ile nişanlandı.

Share: