Eş futbolcular yeşil sahayı ringe çevirdi

Denizli’bile oynanan TFF Kadınlar U15 Lehçe Hisse Senedi Ligi’nin akıbet maçında temas iki takımın futbolcu ve beceri heyetleri birbirinin üstüne yürümesiyle düzlük bir anda ringe dönüştü. Çifte ve yumrukların havada uçuştuğu olayda hızını alamayan yakınlar, sahaya giren asayiş güçlerine bile meşakkat çıkardı.

Denizli’birlikte TFF Kadınlar U15 Lehçe Hisse Senedi Ligi’nin akıbet maçında Akkonak Stadı’nda karşılaşan Horozkentspor-Sultanlarspor maçında yeşil sahalarda istenmeyen görüntüler ortaya imdi. Horozkentspor’un şampiyonluğu ile sona muazzez Kadınlar U15 Ligi zor ve tekmeler havada uçuştu. Akkonak Stadı’nda oynanan ve futbolseverlerin birlikte Denizli Toyluk Spor Müdürü Ömer İlman ve Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya’nın da izlediği Kadınlar U15 Ligi, Sultanlarspor-Horozkentspor maçının alışılagelen süresi 1-0 Horozkentspor’un üstünlüğü ile sona erdi.

Tekme ve küfürler havada uçuştu

Maç bitiminde Horozkentspor’a şampiyona, Sultanlarspor’a ikincilik kupası verilmesi üzere hazırlık yapılırken düz içerisinde taraftarlar beyninde ağız dalaşı ile başlayan görüngü, elan sonrası sportmen, çalıştırıcı ve yöneticilerin üstelik katılımıyla büyüyerek çatışma yaşandı. Yakınlar birbirlerine saldırırken, çifte ve küfürler havada uçuştu.

Kupa töreni tağyir edildi

Bir anda boks ringine dönen sahadaki olaylara, asayiş için statta bulunan polis ekipleri engelleme etti. İstenmeyen görüntülerin ortaya çıktığı uğraş, itimat güçlerinin müdahalesi ve berkitme bukağılık gelmesi ile serencam buldu. Takımlar bata çıka sakinleştirilirken, Sultanlarspor sahadan istifa ve kupa törenine katılmama kararı aldı. Olayların büyümesi üstüne kupa ve madalya verilme töreni ise tağyir edildi. – DENİZLİ

Share: