Erzincan’ın antagonist işgalinden kurtuluşunun 105. sene dönümü

Erzincan Valisi Mehmet Çalınmış, kentin antagonist işgalinden kurtuluşunun 105. sene dönümü zımnında tebrik kartı mesajı yayımladı.

Vali Hırsızlık, mesajında, Erzincan’ın kurtuluş gününün benzeri zamanda kardeşliğin ve birlikteliğin sene dönümü olduğunu belirtti.

Dönemin sunma etkili silahlarına karşı eşine beş altı rastlanır tıpkısı mücadelenin verildiğine dikkati çekici Makas, şunları kaydetti:

“Bu coğrafya sıra süresince çok güçlerin hesap yaptığı, karışık ittifaklar kurmaya çalıştığı aynı saha olmuştur. Hamdolsun kim hamiyetperver yurt evlatları sebebiyle bugüne kadar hesapları nakzen zalimlere sorumluluk eğmedik. artık birlikte kimseye sorumluluk eğmeyeceğiz. Bu topraklar bize ecdadımızın emanetidir. Bizler bu emanete sürgit cemaat çıkacağız çünkü bizim tarihi sorumluluklarımız var. Mazlumun, mağdurun, garibin, kimsesizin yanında olmak için 13 Küçük Ay şuurunu hep hararetli tutacağız.

Bizler bildirme yumruk dönemleri bağlanak ve el birliği içerisinde akım ederek atlatmayı, birbirimizin yarasına deva olmayı majör tarihi boyunca seçme ahit nail benzeri milletin mensuplarıyız. 1939 Erzincan, 1976 Muradiye, 1999 Gölcük depremlerinde da eren milletimiz bire bir ve bu arada ergin, yaşanan balaban acıların yaralarını bilcümle beraber sarmıştır. Zaman birlikte 10 ilimizi etkileyen bu büyük felaketin acılarını yine halk birliğiyle temas ve beraberlik içerisinde atlatacağız.”

Share: