Erzincan’ı çevreleyen dağlar beyaza büründü, ortaya çıkan dekor sarhoş etti

– Erzincan’ı çevreleyen dağlar beyaza büründü

ERZİNCAN – Erzincan’da gece yağmur yağışı yüksek kesimlerde kara dönüştü. Kenti çevreleyen dağlar beyaza büründü. Refahiye ve İliç ilçesinde kardan eğin beyazla kaplanan çam ağaçları görsel görünüş oluşturdu.

Gün Doğusu Rum bölgesinde yüksek kesimlerde kar yağışı deli dolu oluyor. Kar yağışı Erzincan’ın faziletli kesimlerini beyaza büründürdü. Refahiye ve İliç ilçelerinin köy ve yaylalarında kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı.

İliç ile Refahiye ilçeleri arasında bulunan 1900 rakımlı Tekçam Geçidi, yağan beyin ardından beyaza bürünen dayanak ve çam ağaçlarıyla görsel ziyafet oluşturdu.

Tekçam Geçidi’nde, adeta kartpostallık görüntüler oluştu. Karla kaplanan ve sisin dahi faal olduğu 1900 rakımlı Tekçam Geçidi, dron ile havadan görüntülendi.

Kar yağışının görüldüğü karayollarında karla mücadele ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

Meteoroloji 12. Nahiye Müdürlüğü ekiplerince yapılan serencam değerlendirmeye göre, havanın parçalı ve haddinden fazla bulutlu, sabah saatlerinde Erzurum çevreleri ile nısfınnehar saatlerinden bilahare Bayburt ve Ardahan çevrelerinin fasıla kar yağışlı geçeceği; sabah ve şeb saatlerinde vadi düzlük sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve külot olayı görüleceği beklenmekte.

Hava sıcaklığı zaman normallerinin 1 ila 3 rütbe üstünde seyredecek. Rüzgar cenuplu yönlerden belli belirsiz, arada sırada ılımlı kuvvette esecek.

Share: