Erzincan’da geçtiğimiz kamer 89 skor âdem yaralanmalı trafik kazası meydana geldi

Erzincan’da Orak Ayı kocaoğlan içerisinde 89 sayı kişioğlu ve yaralanmalı gidiş geliş kazası meydana gelirken 1 sevimli hayatını kaybetti.

Erzincan İl Güvenlik Müdürlüğü Trafik Tescil ve Fal ile Bölge Gidiş Geliş Fal Büro Müdürlüğü’nden alınan bilgiye bakarak, Erzincan’da Orak Ayı ayı içerisinde meydana mevrut toplamda 170 skor gidiş geliş kazasının 89’u anatomi ve yaralamalı olarak kayıtlara geçti. Bu kazaların 81’i üstelik maddesel hasarla sonuçlanırken 1 hayat ilçe sonucu hayatını kaybetti.

Ayrıca Temmuz ayı içerisinde, gidiş geliş ekiplerince yapılan aplikasyon ve denetimlerde, 30 bin 814 çevirici denetlenerek bin 375 sürücüye ve 3 bin 231 plakaya ceza işlemi uygulandı. Yapılan kontrollerde 72 çevirici trafikten men edildi. Uygulamalarda, 34 sürücüye alkollü araç kullanmaktan ukubet kesildi.

Öte yandan, 5 bin 298 skor tük haiz kilolu tonajlı çevirgeç, bin 644 muvakkat taşıyan otobüs, 326 skor motosiklet taharri edilerek 16 bin 683 sürücüye üstelik itimat kemeri denetimi yapıldı.

Yapılan brifing faaliyetlerinde ise 415 güdücü ve yayaya, arızi geçidi, kırmızı kandil ihlali, inanma kemeri kullanımı ve motosiklet-kask kullanımı hakkında bilgilendirme yapılarak vatandaşlara risale dağıtıldı. – ERZİNCAN

Share: