Erzincan’da açıkgöz kaçakçılık olaylarına argıt vermiyor

Erzincan İl Güllabi Komutanlığı ekiplerince geçtiğimiz boşluk ayında yapılan taharri ve nöbet kontrollerinde 21 nüsha gümüş sikke, 621 paket geriden geriye sigara, 3 bin 900 skor içi kötü dolgulu makaron, 2 litre uğrun etil alkol, 8 nüsha düzme durma izin belgesi, 1 sayı dedektör ele geçirilirken 21 kaka yakalandı.

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Uğraş Bölüm Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda üstelik, 7 yasadışı bulunma, 2 muhacir kaçakçılığı (TCK-79), 1 arsıulusal aksiyon gücü kanununa tehalüf olayına engelleme edilerek, bu olaylarda hep 82 gizliden gizliye muhacir ve 4 regülatör yakalandı.

Organizatörler ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılırken yakalanan sinsice göçmenlerden 4’ü erkin bırakıldı, 78’i hudut dışı edildi.

Erzincan İl Uyanık Komutanlığına sınırlanmış Cürüm Araştırma Tim Komutanlığı (JASAT) ekiplerince yapılan çalışmalarda ise; 9 faili gayrimuayyen olaya müdahale edilerek 7 olay aydınlatıldı.

Ayrıca, farklı suç ve kabahatlerden ekolojik ortam 200 karanlık şahsiyet üzerine adli ve yönetimsel prosedür yapılarak ele geçirilen malzemelere umum konuldu ve Erzincan’üstelik 108 özlük yakalandı. – ERZİNCAN

Share: