Erzincan’da 10 vasıta sürücüsüne 17 bin 478 TL nakdî ceza kesildi

Erzincan el genelinde asayiş uygulaması gerçekleştirildi. Uygulamalarda, 10 anahtar sürücüsüne toplamda 17 bin 478 TL nakdî ceza kesildi.

Erzincan İl Güvenlik Müdürlüğü ekiplerince umumi asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması ve yıldırı örgütlerinin beklenen eylemlerinin engellenmesi amacıyla inhibitör ve caydırıcı tedbirlerin alınması amacıyla kent genelinde “Genel Güvenlik Uygulaması” gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen icraat çerçevesinde, 508 şahsın GBT/KİHBİ/UYAP sorgulaması, 250 aracın ise teftiş ve kontrolü yapılarak; 1 vasıta sürücüsüne KTK 64/1-b-5, yönetmelikte belirlenen esaslara aykırı mum teşyi etmek ve kullanmaktan 196 TL, 1 kurgu sürücüsüne KTK 64/1-b-5, Çoban belgesiz namına motorlu anahtar kısaltmak ve kullandırmaktan, 7 bin 348 TL, 4 vasıta sürücüsüne KTK 48/5, hususi otomobili 0,50 promilin üstünde alkollü adına koymak, hususi makine dışında artan özge araçları 0,20 promil üstünde alkollü yerine kullanmaktan, 7 bin 292 TL, 1 vasıta sürücüsüne KTK 44/1-B, şalter kullanırken çoban belgesini yanında bulundurmamak ve yetkililerin her isteyişinde göstermemekten 427 TL, 2 araç sürücüsüne KTK 96, mecburi mali bastırık sigortası yaptırmamaktan 392 TL, 1 açacak sürücüsüne KTK 42/11, sürücü sertifikasını sınıfına makul çoban belgesine dönüştürmeden karayolunda çevirgeç kullanmaktan bin 823 TL cezai muamele uygulandı. Antrparantez 1 kişiye TCK 179/3, gidiş geliş güvenliğini tehlikeye sokma suçundan adli işlem, 1 kişiye de yoklama/kalıntılar kaçağı olmasından kıran idari işlem yapıldı.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “Türk Polis Teşkilatı namına, başta güvenlik, yıldırı ve uyuşturucu olayları doğmak için genel düzenlilik ve kamu düzeninin sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, cürüm delillerinin ele geçirilmesi ve gidiş geliş güvenliğinin sağlanmasına müteveccih çalışmalarımızı yasalı sınırlar içerisindeki fariza, mezuniyet ve sorumluluklarımıza kapalı kalarak bugüne büyüklüğünde olduğu kabilinden çıktı birlikte tavizsiz aynı şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” denildi. – ERZİNCAN

Share: